ČR: Běžný účet platební bilance vykázal v červnu schodek ve výši 0,25 mld. korun.
Maďarsko: Průmyslová produkce v červnu +1,8 % m/m a +11,3 % r/r.
Polsko: Index spotřebitelských cen v červenci -0,2 % r/r. Běžný účet platební bilance vykázal v červnu schodek ve výši 391 mil. EUR.
Německo: Index spotřebitelských cen v červenci +0,3 % m/m a +0,8 % r/r.
Eurozóna: Průmyslová produkce v červnu -0,3 % m/m a meziročně beze změny.
USA: Maloobchodní prodeje v červenci meziměsíčně beze změny.
Vývoj na devizovém trhu
CZK/EUR: Koruna se vůči euru pohybuje od začátku týdne bez jakýchkoliv výraznějších výkyvů. Výjimkou se nestal ani včerejšek. Kurz se v průběhu dne pohyboval lehce nad hranicí 27,80 CZK/EUR. Zajímavou událostí dnešního dne bude zveřejnění odhadu růstu HDP za 2. čtvrtletí. Očekávaná čísla mluví ve prospěch solidního zotavení tuzemské ekonomiky. Výsledky se od predikovaných hodnot nebudou s vysokou pravděpodobností nijak zásadně lišit, a jejich dopad na vývoj na trhu nebude významný.
CZK/USD & CZK/PLN: Koruna si odpoledne na páru s americkým dolarem připsala zisky. V závěru obchodní seance své silnější hodnoty korigovala a ukončila na hranici 20,80 CZK/USD. Vývoj kurzu byl ovlivněn především děním na hlavních trzích. Domácí měna se vůči zlotému pohybovala kolem 17. hodiny ve ztrátě na 6,642 CZK/PLN.
HUF/EUR & PLN/EUR: Středoevropský region se obešel bez výraznějších výkyvů. Forint se během dne pohyboval do strany v blízkosti úrovně 313,5 HUF/EUR. Zlotý mírně posílil a uzavřel na hladině 4,188 PLN/EUR.
USD/EUR: Na hlavním měnovém páru došlo k výrazným výkyvům. Euro v odpoledních hodinách posílilo až k úrovni 1,342 USD/EUR, po 15. hodině své zisky korigovalo a kurz eurodolaru se navrátil k hladině 1,338 USD/EUR. Vysoká volatilita byla způsobena špatnými výsledky dat ze Spojených států. Vzhledem k dnešnímu nabitému ekonomickému kalendáři lze opět počítat s rozkolísaností kurzu.
Očekávaná data a události
ČR: Hrubý domácí produkt (2. čtvrtletí)
Slovensko: Hrubý domácí produkt (2. čtvrtletí)
Maďarsko: Hrubý domácí produkt (2. čtvrtletí)
Polsko: Hrubý domácí produkt (2. čtvrtletí)
Německo: Hrubý domácí produkt (2. čtvrtletí)
Eurozóna: Hrubý domácí produkt (2. čtvrtletí), Harmonizovaná inflace (červenec)
USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti (týden)