Německo: Index spotřebitelských cen v srpnu 0,0 % m/m a 0,2 % r/r.
Eurozóna: Člen výkonné rady ECB Coeure řekl, že ekonomický růst eurozóny není zatím dostatečně silný na to, aby vytvořil uspokojivý počet pracovních míst. Dodal, že právě růst a zaměstnanost jsou předpoklady pro cenovou stabilitu.
USA: Index cen výrobců v srpnu 0,0 % m/m a -0,8 % r/r. Spotřebitelská důvěra podle University v Michigan v září klesla z 91,9 b. na 85,7 b.
Vývoj na devizovém trhu
EURCZK: Koruna v závěru týdne předvedla nejhorší výsledek ze středoevropských měn. Na páru s eurem se lehce odrazila od hranice 27 CZK/EUR a oslabila do pozdního odpoledne k úrovni 27,08 CZK/EUR. Co se týče ekonomických dat, tak dnes bude zveřejněn běžný účet za červenec. Výsledek se do vývoje kurzu s nejvyšší pravděpodobností nepromítne. I tento týden očekáváme, že obchodování bude mít klidný průběh. Koruna se nejspíše bude opět držet v těsné blízkosti intervenční hladiny 27 CZK/EUR.
USDCZK & PLNCZK: Domácí měna vůči americkému dolaru nezaznamenala větší pohyby. Během dne se obchodování posunulo k hranici 24 CZK/USD a zde se stabilizovalo až do závěru odpoledne. Ztrátám se koruna nevyhnula ani na páru se zlotým, kde oslabila k 6,44 CZK/PLN.
EURHUF & EURPLN: Ze zbylých středoevropských měn se v pátek nejvíce dařilo forintu, který si připsal solidní zisky. Kolem 17. hodiny se kotoval na úrovni 313,5 HUF/EUR. Zlotý zprvu ztrácel k 4,223 PLN/EUR, ale ještě dopoledne se vrátil na původní hodnoty. Nakonec uzavřel nepatrně v plusu na úrovni 4,204 PLN/EUR.
EURUSD: Volatilita na hlavním měnovém páru byla nízká. Americkému dolaru se sice podařilo mírně posílit, ale následná korekce jej vrátila na původní hodnoty. Na konci obchodní seance se eurodolar pohyboval na 1,128 USD/EUR. Data ze Spojených států kurz nijak znatelně neovlivnila. Tento týden se téměř veškerá pozornost soustředí na čtvrteční zasedání Fedu. Ať už americká centrální banka zvýší či nezvýší úrokové sazby, zcela určitě budeme na finančních trzích svědky výrazných výkyvů.