Maďarsko:Index spotřebitelských cen v prosinci +0,9 %.
Polsko: Centrální banka NBP ponechala úrokové sazby beze změny na úrovni 1,5 %. Guvernér NBP Belka uvedl, že neočekává žádné rapidní změny ve směřování monetární politiky centrální banky.
Německo:Hrubý domácí produkt vzrostl v roce 2015 meziročně o 1,7 %. Export v roce 2015 vzrostl meziročně o 5,4%, import rostl o 5,7 %.
USA: Ceny dováženého zboží v prosinci -1,2 % m/m. Nové žádosti o dávky v nezaměstnanosti v týdnu končícím 9. ledna: 284 tisíc.
Vývoj na devizovém trhu
EURCZK: Na měnovém páru koruna s eurem se podle očekávání nadále nic zajímavého neděje. Kurz stále stagnuje nepatrně nad hranicí 27 CZK/EUR a velmi pravděpodobně se od těchto hodnot významněji nevzdálí ani v nadcházejících týdnech. Včera ekonomický kalendář s daty z domácí ekonomiky zel prázdnotou. To samé platí i pro dnešek.
USDCZK & PLNCZK: Koruna vůči americkému dolaru v první polovině dne posilovala a dostala se k hladině 24,68 CZK/USD. Odpoledne však obrátila směr a přesunula se do červených čísel. Obchodní seanci uzavřela na úrovni 24,92 HUF/USD. Domácí měna na páru se zlotým výrazně posílila a v pozdních odpoledních hodinách se pohybovala na 6,16 CZK/PLN. Je tak nejsilnější od listopadu 2013.
EURHUF & EURPLN: Ze zbylých středoevropských měn se dařilo maďarskému forintu, který před koncem obchodní seance mírně posílil a ukončil na 315,2 HUF/EUR. Naopak zlotý vůči euru ztrácel a posunul se k hranici 4,39 PLN/EUR. Kolem 17. hodiny se kotoval v blízkosti 4,383 PLN/EUR.
EURUSD: Dění na hlavním měnovém páru včera ze začátku prospívalo euru, které posílilo k 1,095 USD/EUR. V odpoledních hodinách se situace otočila ve prospěch americké dolaru, který nejenže umazal denní ztráty, ale podařilo se mu i dostat k silnějším hodnotám. Evropskou seanci tak uzavřel v plusu na 1,084 USD/EUR. Dnes je na programu celá řada důležitých dat ze Spojených států. Je pravděpodobné, že eurodolar na ně bude alespoň částečně reagovat.
Očekávaná data a události
Slovensko: Index spotřebitelských cen (prosinec)
Polsko: Index spotřebitelských cen (prosinec)
Eurozóna: Zasedání ministrů financí eurozóny, Obchodní bilance (listopad)
USA: Maloobchodní prodeje (prosinec), Index cen výrobců (prosinec), Newyorský Fed Index (leden), Průmyslová produkce (prosinec), Využití průmyslových kapacit (prosinec), Spotřebitelská důvěra podle Univerzity v Michigan (leden)