Eurozóna: Obchodní bilance byla v únoru přebytková ve výši 15,0 mld. eur. Index ekonomického sentimentu ZEW v dubnu poklesl na 61,2 bodu z březnových 61,5 bodu.
Německo: Index ekonomického sentimentu ZEW v dubnu poklesl na 43,2 bodu z březnových 46,6 bodu.
Polsko: Spotřebitelská inflace v březnu vzrostla o 0,1 % m/m a o 0,7 % r/r.
USA: Spotřebitelská inflace v březnu vzrostla o 0,2 % m/m a o 1,5 % r/r. Index podnikatelské nálady v okolí New Yorku v dubnu poklesl na 1,29 bodu z březnových 5,61 bodu.
Vývoj na devizovém trhu
CZK/EUR: Na měnovém páru koruny s eurem pokračovalo obchodování lehce nad hladinou 27,40 CZK/EUR. Ekonomická data z eurozóny vývoj kurzu koruny k euru nijak neovlivnila. Dnes Český statistický úřad zveřejní index výrobních cen a indexy cen dovozu a vývozu. Od těchto statistik však nelze očekávat výraznější dopad na kurz koruny. Obchodování lehce nad hladinou 27,40 CZK/EUR by pravděpodobně mělo pokračovat i ve druhé polovině týdne.
CZK/USD & CZK/PLN: Vůči americké měně koruna během úterý stagnovala, když dopolední ztráty v odpoledních hodinách smazala. K polskému zlotému koruna posílila z ranních hodnot 6,57 na odpoledních 6,55 CZK/PLN.
HUF/EUR & PLN/EUR: Ze zbylých středoevropských měn zlotý k euru oslabil na úroveň 4,19 PLN/EUR, na nejslabší hodnoty od konce března. Maďarský forint k euru rovněž ztrácel až na odpoledních 309 HUF/EUR.
USD/EUR: Na hlavním měnovém páru se po většinu dne obchodovalo v blízkosti hladiny 1,38 USD/EUR. V odpoledních hodinách se dolar po slabším indexu z New Yorku dočasně oslabil, avšak k výraznějším pohybům včera nedošlo. Jinak tomu může být dnes. V eurozóně bude zveřejněna spotřebitelská inflace a v USA data z trhu nemovitostí.