Slovensko: Nové objednávky v průmyslu v červnu +7,3 % r/r.
Maďarsko: Maďarská vláda plánuje podpořit ekonomiku stimulačním balíčkem. Půjde např. o investice do farmaceutického a chemického průmyslu.
Německo: Centrální banka Bundesbank uvedla, že Brexit by měl mít na Německo omezený ekonomický dopad.
USA: Newyorský Fed index (Empire State) v srpnu poklesl z 0,55 b. na -4,21 b. NAHB index trhu s bydlením v srpnu vzrostl z 59 b. na 60 b. TIC Flows – čisté dlouhodobé kapitálové toky v červnu: -3,6 mld. USD
Ratingová agentura Fitch: Globální rating bank za 1. pololetí 2016 zůstal stále negativní.
Vývoj na devizovém trhu
EURCZK: Na měnovém páru koruna s eurem se stále nic nového neděje. Nezbývá tedy, než jen zopakovat již dlouhodobě se vleklý scénář, kdy obchodování koruny probíhá v těsné blízkosti intervenční hranice 27 CZK/EUR a navíc v současné době nejsou zřetelné žádné faktory, které by měly potenciál s korunou výrazněji zahýbat.
USDCZK & PLNCZK: Domácí měně se včera vůči americkému dolaru podařilo posílit a během pozdního odpoledne se kotovala na hladině 24,12 CZK/USD. Volatilita koruny na páru se zlotým byla poměrně nízká. Kurz se kolem 17. hodiny pohyboval na 6,322 CZK/PLN.
EURHUF & EURPLN: Zbylé středoevropské měny na začátku týdne nezaznamenaly zásadnější výkyvy. Forint měl tendenci lehce slábnout, ale nakonec uzavřel v černých číslech na úrovni 309,1 HUF/EUR. Zlotý se v závěru odpoledne obchodoval na 4,267 PLN/EUR.
EURUSD: Vývoj na hlavním měnovém páru se opět odehrál v neprospěch amerického dolaru, který do konce evropské seance oslabil k 1,12 USD/EUR. Ztráty dolaru zapříčinila částečně i nová makrodata ze Spojených států. U indexu průmyslové aktivity v New Yorku bylo očekáváno zlepšení, ale výsledek nakonec překvapil hlubším poklesem. Dnes se dočkáme celé řady novinek z americké ekonomiky, a na eurodolaru tudíž můžeme být svědky větších pohybů.
Očekávaná data a události
ČR: Index cen výrobců (červenec), Hrubý domácí produkt (2. kvartál)
Polsko: Inflace bez cen potravin a energií (červenec)
Německo: ZEW index ekonomického sentimentu (srpen)
Eurozóna: Obchodní bilance (červen)
USA: Nově zahájené stavby domů (červenec), Stavební povolenky (červenec), Index spotřebitelských cen (červenec), Využití průmyslových kapacit (červenec), Průmyslová produkce (červenec)