ČR: Index cen výrobců v srpnu 0,0 % m/m a 0,0 % r/r.
Polsko: Změna zaměstnanosti v srpnu +0,7 % r/r. Inflace bez cen potravin a energií v srpnu +0,5 % r/r.
Německo: ZEW Index ekonomického sentimentu se v září snížil z 8,6 bodů na 6,9 bodů.
USA: Index cen výrobců v srpnu 0,0 % m/m a +1,8 % r/r.
Vývoj na devizovém trhu
CZK/EUR: Koruna byla vůči euru během dne doprovázena velmi nízkou volatilitou. Odpoledne mírně posílila těsně k hranici 27,50 CZK/EUR. Výsledek indexu PPI byl v souladu s očekáváními a dění na trhu nijak neovlivnil. Dnes nebudou zveřejněna žádná data z tuzemské ekonomiky a s vysokou pravděpodobností se nedočkáme ani žádných významných výkyvů.
CZK/USD & CZK/PLN: Pohyby koruny na páru s americkým dolarem se odehrály pouze v několikahaléřovém pásmu. Domácí měna se v pozdních odpoledních hodinách pohybovala nepatrně silnější na 21,25 CZK/USD. Koruna vůči zlotému v průběhu dne stagnovala a ukončila na hranici 6,566 CZK/PLN.
HUF/EUR & PLN/EUR: Vývoj zbylých měn středoevropského regionu se obešel bez výraznějších změn. Forint se kolem 17. hodiny kotoval na hladině 313,9 HUF/EUR. Zlotý uzavřel na úrovni 4,194 PLN/EUR.
USD/EUR: Na hlavním měnovém páru včera panovalo bezvětří. Eurodolar se v průběhu obchodní seance pohyboval v blízkosti hranice 1,295 USD/EUR. Německý ZEW index neměl na vývoj kurzu žádný výrazný dopad. V hledáčku je dnes především jednání Fedu, které se uskuteční ve večerních hodinách našeho času. Očekává se, že guvernérka Janet Yellenová naznačí, kdy dojde ke zvýšení úrokových sazeb. Zatím se spekuluje o prvním pololetí 2015. Podle dřívějších vyjádření Yellenové je zvýšení sazeb podmíněno jednak zlepšením situace na trhu práce, a jednak stabilními ekonomickými podmínkami.
Očekávaná data a události
Polsko: Průmyslová produkce (srpen), Běžný účet platební bilance (červenec)
Eurozóna: Harmonizovaná inflace (srpen)
USA: Index spotřebitelských cen (srpen), Běžný účet platební bilance (2. čtvrtletí), Zasedání centrální banky Fedu