Eurozóna: Harmonizovaná inflace v červnu 0,0 % m/m a +1,3 % r/r.
Polsko: Deník Financial Times uvedl, že Mezinárodní měnový fond sdělil Polsku, aby dostalo pod kontrolu veřejné finance, snížilo výdaje a zvýšilo příjmy z daní, pokud má i nadále dodržovat unijní rozpočtová pravidla.
USA: Newyorský Fed index v červenci poklesl z 19,8 b. na 9,8 b.
Vývoj na devizovém trhu
EURCZK: Koruna zkraje týdne znovu nevykázala výraznější pohyby. Během dne se pohybovala v rozmezí 26,05 – 26,09 CZK/EUR a kolem 17. hodiny se kotovala na 26,07 CZK/EUR. Ekonomický kalendář včera nenabídl důležitější novinky z domácí ekonomiky a obdobně na tom bude i dnes. Na koruně dnes opět očekáváme obchodování doprovázené nižší volatilitou.
USDCZK & PLNCZK: Koruna během rána vůči americkému dolaru slábla, v druhé polovině dne však začala sbírat zisky a do konce obchodní seance si polepšila k hladině 22,70 CZK/USD. Koruna je nyní na páru s dolarem nejsilnější od prosince 2014. Domácí měna vůči zlotému víceméně přešlapovala a pohybovala se do strany v blízkosti hranice 6,20 CZK/PLN.
EURHUF & EURPLN: Ze středoevropských měn dopadl na začátku týdne nejhůře maďarský forint, který do pozdního odpoledne oslabil nad hranici 306,5 HUF/EUR. Zlotý zaznamenal v průběhu dne jen mírné pohyby na obě strany a kolem 17. hodiny se kotoval na 4,203 PLN/EUR.
EURUSD: Americký dolar na hlavním měnovém páru v ranních hodinách posílil k 1,143 USD/EUR, odpoledne ale nově nabyté zisky odevzdal zpět a do konce evropské seance se vrátil k 1,147 USD/EUR. Ekonomická data zveřejněná během dne neměla citelnější dopad na trhy. Na trzích až do čtvrtečního zasedání Evropské centrální banka (ECB) očekáváme období nepříliš velkých výkyvů, jelikož předpokládáme, že investoři budou vyčkávat na nápovědu ECB k otázkám, kdy a jakou dynamikou plánuje banka utahovat měnovou politiku.