Maďarsko: Index cen výrobců v prosinci +0,1 % r/r.
Německo: Maloobchodní tržby v prosinci +0,2 % m/m a +4,0 % r/r.
Eurozóna: Míra nezaměstnanosti v prosinci: 11,4 %.
USA: Hrubý domácí produkt v 4. kvartále -0,1 % k/k a +2,6 % r/r. Chicagský PMI Index se v lednu zvýšil z 58,5 bodů na 59,4 bodů. Spotřebitelská důvěra v lednu vzrostla z 93,6 bodů na 98,1 bodů.
Vývoj na devizovém trhu
CZK/EUR: V závěru týdne nedošlo výraznějším změnám. Koruna vůči euru zprvu oslabila nad hranici 27,80 CZK/EUR, v průběhu odpoledne ztráty umazala a uzavřela na hladině 27,73 CZK/EUR. Data z domácí ekonomiky, která budou tento týden zveřejněna, vývoj koruny nejspíše nijak neovlivní. Pozornost tento týden připoutá především čtvrteční jednání bankovní rady ČNB.
CZK/USD & CZK/PLN: Koruna se vůči americkému dolaru pohybovala do strany v blízkosti hranice 24,50 CZK/USD. Na páru se zlotým oslabila během pozdního odpoledne k úrovni 6,54 CZK/PLN.
HUF/EUR & PLN/EUR: Co se týče zbylých středoevropských měn, tak výraznějších pohybů jsme byly svědky pouze u zlotého, který posílil k hladině 4,186 PLN/EUR. Forint se kolem 17. hodiny kotoval v blízkosti 310,7 HUF/EUR.
USD/EUR: Obchodování na hlavním měnovém páru se v pátek neslo v klidném duchu. Eurodolar se na konce evropské seance pohyboval na úrovni 1,129 USD/EUR. Trh na nová čísla z eurozóny nereagoval. Data ze Spojených států byla smíšená. Zatímco HDP zaostal za očekáváními, tak výsledky spotřebitelské důvěry a PMI Indexu pozitivně překvapily. Tento týden budou zveřejněna důležitá data, a to především ze Spojených států. Na eurodolaru tedy lze očekávat zvýšenou volatilitu.
Očekávaná data a události
ČR: PMI – výrobní sektor (leden)
Polsko: PMI – výrobní sektor (leden)
Maďarsko: Obchodní bilance (listopad), PMI – výrobní sektor (leden)
Německo: PMI – výrobní sektor (leden)
Eurozóna: PMI – výrobní sektor (leden)
USA: Osobní příjem a výdaje (prosinec), PMI – výrobní sektor (leden), ISM – výrobní sektor (leden)