Eurozóna: Běžný účet platební bilance v září v přebytku 30 mld. eur.
USA: Nově zahájené stavby domů v říjnu: 1009 tisíc.
Vývoj na devizovém trhu
CZK/EUR: Volatilita koruny vůči euru byla nízká. Výkyvy kurzu se odehrály pouze v několikahaléřovém rozpětí. Kolem 17. hodiny se obchodovalo na hladině 27,69 CZK/EUR. Včera nebyla zveřejněna žádná nová data a nových údajů z české ekonomiky se nedočkáme ani dnes.
CZK/USD & CZK/PLN: Koruna se na páru s americkým dolarem po 14. hodině podívala k hranici 22,00 CZK/USD. Poté obrátila trend a vrátila se na původní hodnoty. Domácí měna vůči zlotému ukončila obchodní seanci v černých číslech na úrovni 6,563 CZK/PLN.
HUF/EUR & PLN/EUR: Forint během první poloviny obchodní seance posílil blízko k hranici 304,0 HUF/EUR. V průběhu odpoledne své silnější hodnoty korigoval a uzavřel na hladině 304,9 HUF/EUR. Zlotý si připsal malé ztráty. Kolem 17. hodiny se kotoval na úrovni 4,256 PLN/EUR.
USD/EUR: Na hlavním měnovém páru se nic významného neodehrálo. Eurodolar v odpoledních hodinách vystoupal k hladině 1,257 USD/EUR, záhy se však vrátil na původní hodnoty kolem hranice 1,254 USD/EUR. Data ze Spojených států vyzněla smíšeně. FOMC zápis z posledního zasedání Fedu byl zveřejněn až ve večerních hodinách našeho času. Překvapivou zprávou ze zápisu byly zvýšené obavy centrálních bankéřů ohledně zpomalování inflace, ke kterému by mohlo dojít v dlouhodobějším výhledu. Někteří členové Fedu varovali, že případný propad inflace by byl více znepokojující, než zpomalení ekonomického růstu. Dnes bude zveřejněna řada důležitých statistik, které by eurodolar mohly výrazněji rozhýbat.
Očekávaná data a události
Polsko: Průmyslová produkce (říjen), Zápis ze zasedání NBP
Německo: Index cen výrobců (říjen), Index PMI – služby a výrobní sektor (listopad)
Eurozóna: Index PMI – služby a výrobní sektor (listopad)
USA: Index spotřebitelských cen (říjen), Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti (týden), Philadelphský Fed index (listopad), Prodeje existujících domů (říjen), Index PMI – výrobní sektor (listopad)