Polsko: Průmyslová produkce v únoru +1,2 % r/r. Ceny průmyslových producentů v únoru +4,4 % r/r. Maloobchodní prodeje v únoru +7,3 % r/r.
Eurozóna: Obchodní bilance v lednu v přebytku 15,7 mil. EUR.
USA: Využití průmyslových kapacit v únoru 75,4 %. Průmyslová produkce v únoru 0,0 % m/m. Spotřebitelská důvěra podle Univerzity v Michigan v březnu vzrostl z 96,3 b. na 97,6 b.
Vývoj na devizovém trhu
EURCZK: Obchodování koruny k euru na konci minulého týdne pokračovalo v naprosto bezvětrném trendu. Kalendář s makrodaty byl prázdný a důležitější novinky nenabídne ani celý tento týden. Výhledově by kurz koruny měl během tohoto týdne zůstat přilepený těsně nad intervenční hranicí 27 CZK/EUR a pravděpodobně tedy nebudeme svědky žádných zásadnějších pohybů.
USDCZK & PLNCZK: Vývoj na měnovém páru koruna s americkým dolarem se odehrával převážně ve vleku dění na hlavních trzích. Domácí měna v průběhu pátku korigovala čtvrteční zisky a do závěru odpoledne oslabila k úrovni 25,15 CZK/USD. Koruna slábla i vůči zlotému. Kolem 17. hodiny se kotovala v blízkosti hranice 6,30 CZK/PLN.
EURHUF & EURPLN: Zbylé středoevropské měny si přilepšily. Zlotý vstoupil do obchodní seance kolem 4,303 PLN/EUR a do pozdního odpoledne se přesunul k 4,285 PLN/EUR. Forintu se v minulém týdnu podařilo obrátil nepříznivý vývoj z předešlého týdne (6. – 10.3.), kdy ztrácel k nejslabším hodnotám za poslední tři měsíce. V pátek navázal na posilující trend, který jej doprovázel už od pondělí, a týden završil u hladiny 308,0 HUF/EUR.
EURUSD: Do dění na hlavním měnovém páru promluvil představitel ECB Ewald Nowotný, který překvapil dosti jestřábím vyjádřením, že by ECB mohla zvýšit depozitní sazbu z -0,04 % již v dohledné době. Eurodolar se v první polovině evropské seance pohyboval výše kolem 1,077 USD/EUR, odpoledne se pak přesunul k hodnotám u 1,074 USD/EUR. Dnes bude ekonomický kalendář více méně prázdný a na eurodolaru budeme nejspíše svědky konsolidace a hledání „nové rovnováhy“ po zásadních událostech z minulého týdne.