Akcenta top

Ranní zprávy 21.4.2014

Ranní zprávy 21.4.2014
CZ2016-04-21 

Klíčové události


• Německo: Index cen výrobců v březnu -3,1 % r/r. Německé ministerstvo hospodářství uvedlo, že očekává letošní růst HDP o 1,7 % a v roce 2017 čeká růst o 1,5 %.
• Maďarsko: Průměrná mzda v únoru +5,9 % r/r.
• USA: MBA žádosti o hypotéku v uplynulém týdnu +1,3 % t/t. Prodeje existujících domů v březnu 5,33 mil.


Vývoj na devizovém trhu 


• EURCZK: Vývoj koruny vůči euru stále pokračuje bez de facto jakýchkoliv znatelnějších výkyvů. I včera se obchodovalo jen těsně nad intervenční hranicí 27 CZK/EUR. V tomto s trendu nejspíše ani v nadcházejících dnech nedojde ke změně. Co se týče makroekonomických dat z domácí ekonomiky, tak včera nebyly zveřejněny žádné novinky. To samé platí i pro dnešek.
• USDCZK & PLNCZK: Dění na měnovém páru koruna s americkým dolarem se odehrávalo v návaznosti na situaci na hlavních trzích. Včerejší obchodní seance nebyla pro domácí měnu nijak úspěšná, jelikož umazala veškeré zisky z úterý a do pozdního odpoledne oslabila k hodnotám kolem 23,84 CZK/USD. Vůči zlotému se také dostala do červených čísel a uzavřela na 6,302 CZK/PLN.
• EURHUF & EURPLN: Zbylým středoevropským měnám se včera dařilo. Zlotý vůči euru posílil k hladině 4,284 PLN/EUR. Forint se v průběhu dne dostal až k hranici 308,6 HUF/EUR, poté však došlo ke korekci a část těchto nově nabytých zisků umazal. Kolem 17. hodiny se kotoval na úrovni 309,5 HUF/EUR.
• EURUSD: Euro si na hlavním měnovém páru pohoršilo a odevzdalo část zisků z úterý. Obchodování se do konce evropské seance posunulo k hranici 1,133 USD/EUR. Ekonomická data se do vývoje na trhu příliš nepromítala. Směr eurodolaru byl spíše udáván vyčkáváním investorů na dnešní zasedání Evropské centrální banky (ECB). Od ECB se tentokrát neočekávají žádné změny v měnové politice. Pravděpodobně však znovu upozorní, že v případě potřeby je připravena dále uvolňovat. Současné nastavení měnových politik je již nyní poměrně rozporuplné, a to především kvůli negativním depozitním sazbám, které podrývají ziskovost bank. Pokud ECB nepřijde s nějakým překvapením, eurodolar by tímto zasedáním neměl být významněji zasažen.


Očekávaná data a události


• Eurozóna: Zasedání Evropské centrální banky
• Polsko: Zápis ze zasedání centrální banky
• USA: Philadelphský Fed index (duben), Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti (týden), FHFA index cen domů (únor)
Chcete se dozvědět více o našich službách?
AKCENTA CZ
největší platební instituce
ve střední Evropě
Chci se stát klientem
46.000
klientů
20
více než
let zkušeností