Maďarsko:Maďarská centrální banka ponechala na včerejším zasedání hlavní úrokovou sazbu beze změny na hodnotě 0,9 %.
USA: Index ekonomické aktivity z oblasti Chicaga v říjnu vzrostl na 0,65 bodu. Prodeje starších nemovitostí v říjnu vzrostly o 2,0 % m/m na 5,48 mil. v přepočtu na celý rok.
Vývoj na devizovém trhu
EURCZK: Koruna se vůči euru během úterý pohybovala několik haléřů nad hladinou 25,50 CZK/EUR. Včera nebyla zveřejněna žádná významnější data z domácí ekonomiky a nezazněl ani žádný hlas z bankovní rady České národní banky (ČNB). Zatímco koruna se vůči euru nachází na více jak čtyřletém maximu, tak výnos desetiletého českého státního dluhopisu se s více jak 1,8 % vyšplhal zatím jen na tří a půl leté maximum. Pokud vezmeme v potaz, že ještě na začátku letošního roku činil výnos zmíněného dluhopisu necelá 0,4 %, tak se jedná o velmi svižný nárůst, za kterým stojí jak vyšší inflace, tak především to, že ČNB začala zvyšovat úrokové sazby. A podle všeho v tomto trendu hodlá ČNB pokračovat i nadále.
USDCZK & PLNCZK: Vůči americkému dolaru měla koruna nejprve tendence mírně ztrácet, avšak v odpoledních hodinách většinu ztrát smazala. Za absence významnějších makroekonomických dat se obchodovalo převážně v rozmezí 21,70 – 21,80 CZK/USD. Na měnovém páru koruny s polským zlotým pokračovalo obchodování i nadále několik haléřů nad hladinou 6 CZK/PLN.
EURHUF & EURPLN: Ze zbylých středoevropských měn maďarský forint včera vůči euru oslabil až na odpoledních 314 HUF/EUR (jedná se o nejslabší hodnoty forintu od poloviny letošního dubna). Důvodem bylo včerejší zasedání Maďarské centrální banky (MNB). Ta sice s úrokovými sazbami nehýbala, avšak oznámila, že v příštím roce hodlá dále uvolnit měnovou politiku, silnému ekonomickému růstu a rekordně nízké nezaměstnanosti navzdory. Druhá regionální měna, polský zlotý, vůči euru v úterý naopak posílila na 4,22 PLN/EUR.
EURUSD: Na hlavním měnovém páru sice včera euro vůči americkému dolaru zkraje dne oslabilo těsně nad hladinu 1,17 USD/EUR. Během odpoledne se obchodovalo především v rozmezí zhruba 1,171 – 1,174 USD/EUR.
Očekávaná data a události
Eurozóna: Index spotřebitelské důvěry (listopad)
USA: Nové týdenní žádosti o podporu v nezaměstnanosti (do 18. 11.), Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby (říjen), Zápis z posledního zasedání Americké centrální banky (Fed)