Německo:Index PMI ve výrobním sektoru v únoru poklesl z 61,1 b. na 60,3 b. Index PMI v sektoru služeb se v únoru snížil z 57,3 b. na 55,3 b. Kompozitní PMI index v únoru poklesl z 59 b. na 57,4 b.
Eurozóna:Index PMI ve výrobním sektoru v únoru poklesl z 58 b. na 56,7 b. Index PMI v sektoru služeb se v únoru snížil z 59,6 b. na 58,5 b. Kompozitní PMI index v únoru poklesl z 58,8 b. na 57,5 b.
USA:Žádosti o hypotéku podle MBA v uplynulém týdnu -6,6 % t/t. Index PMI ve výrobním sektoru v únoru vzrostl z 55,5 b. na 55,9 b. Index PMI v sektoru služeb se v únoru zvýšil z 53,3 b. na 55,9 b. Kompozitní PMI index v únoru vzrostl z 53,8 b. na 55,9 b.
Vývoj na devizovém trhu
EURCZK: Koruna v průběhu dne slábla k 25,38 CZK/EUR, poté se vrátila k hodnotám z rána, tedy do blízkosti 25,34 CZK/EUR. Ekonomický kalendář s daty z domácí ekonomiky byl prázdný a stejně na tom bude i dnes.
USDCZK & PLNCZK: Na páru s americkým dolarem měla koruna tendenci slábnout a v pozdních odpoledních hodinách se kotovala na 20,59 CZK/USD. Vůči zlotému si naopak domácí měna připsala slušné zisky a dosáhla k 6,075 CZK/PLN.
EURHUF & EURPLN: Polský zlotý vstoupil do obchodní seance v blízkosti hranice 4,15 PLN/EUR a do pozdního odpoledne oslabil k 4,172 PLN/EUR. Forint si rovněž pohoršil a do závěru odpoledne se přesunul k hodnotám kolem 312,3 HUF/EUR. Pomalu se tak blíží k úrovni 313 HUF/EUR, která by představovala jeho dvou měsíční minima.
EURUSD: Včera byly zveřejněny indexy nákupních manažerů za únor, a zatímco čísla v rámci eurozóny celkově zklamala, tak čísla ze Spojených států dopadla pozitivně. Nová data však měla na vývoj na trhu jen malý vliv. Americký dolar měl vůči euru tendenci posilovat, zisky si však do konce evropské seance neudržel. Později ve večerních hodinách našeho času pak byl zveřejněn zápis z posledního zasedání americké centrální banky (Fedu), na který dolar reagoval posílením k 1,228 USD/EUR. Zápis podpořil očekávání o brzkém pokračování v utahování měnové politiky Fedu zprávou, že podle většiny představitelů Rady guvernérů zrychlení ekonomického růstu zvyšuje pravděpodobnost potřeby dalšího zvýšení úrokových sazeb. V zápise bylo dále uvedeno, že podle většiny členů rady by jádrová inflace měla zamířit k 2 % cíli nejpozději ve střednědobém horizontu.
Očekávaná data a události
Německo: IFO index podnikatelské nálady (únor)
Polsko: Zápis ze zasedání centrální banky NBP
USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti (týden), Projev člena Fedu Dudleyho