ČR: Náměstek ministra financí Gregor uvedl, že letos vidí nižší poptávku po spořících dluhopisech pod 10 mld. CZK.
Eurozóna: Běžný účet platební bilance vykázal v březnu přebytek ve výši 18,8 mld. EUR. Spotřebitelská důvěra se v dubnu zvýšila z -8,6 bodů na -7,1 bodů.
Vývoj na devizovém trhu
CZK/EUR: Obchodování koruny vůči euru se podle očekávání nadále odehrává bez výraznějších výkyvů. Volatilita na trhu byla včera minimální, pohyby kurzu se stabilizovaly kolem hranice 27,45 CZK/EUR. Do konce týdne očekáváme obchodování kolem současných úrovní.
CZK/USD & CZK/PLN: Domácí měna na páru s americkým dolarem mírně oslabila. Kolem 17. hodiny se pohybovala na úrovni 20,09 CZK/USD. Koruna vůči zlotému čelila výkyvům na obě strany. Až do 14. hodiny sbírala zisky a posílila až k hranici 6,55 CZK/PLN. Kurz však během pozdních odpoledních hodin obrátil trend a domácí měna své denní zisky umazala a ukončila v mírné ztrátě na hladině 6,59 CZK/PLN.
HUF/EUR & PLN/EUR: Zbylým měnám středoevropského regionu se dařilo. Zlotý posílil do konce obchodní seance k hranici 4,18 PLN/EUR. Forint si v průběhu 14. hodiny připsal výraznější zisky a uzavřel na úrovni 303,4 HUF/EUR.
USD/EUR: Hlavní měnový pár již druhý týden nevykazuje významnější trend. Obchodování se od minulé středy odehrává v těsné blízkosti hranice 1,37 USD/EUR. Americký dolar včera v odpoledních hodinách slabě posílil a kolem 17. hodiny se kotoval na hladině 1,366 USD/EUR. Dnešní kalendář nabídne výsledky hned několika dat jak ze Spojených států, tak z eurozóny. Eurodolarem by tyto výsledky výrazně zahýbaly pouze, pokud se zásadně minou od očekávaných hodnot.
Očekávaná data a události
Německo: PMI – služby a výrobní sektor (květen)
Polsko: Projev prezidenta NBP
Eurozóna: PMI – služby a výrobní sektor (květen)
USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti (týden), PMI - výrobní sektor (květen), Prodeje existujících domů (duben)