Akcenta top

Ranní zprávy 22.7.2013

Ranní zprávy 22.7.2013

Klíčové události

  • V pátek nebyla zveřejněna žádná významnější ekonomická data

Vývoj na devizovém trhu

  • Koruna v závěru minulého týdne k euru mírně oslabila o několik haléřů a kolem 17 hodiny se kurz kotoval na úrovni 25,91 CZK/EUR. Během pátku nebyla zveřejněna žádná významnější domácí ani zahraniční ekonomická data. Tomu odpovídalo i obchodování, které se odehrávalo v těsné blízkosti hladiny 25,90. Z nadhledu celého týdne koruna posílila o cca 10 haléřů, když se hodnota směnného kurzu přesunula z hladiny 26 k úrovni 25,90. Léto se podepisuje na obchodní aktivitě s českou měnou a výsledkem je nízký objem obchodů a nižší volatilita. Podobný charakter obchodování bez výraznějších změn lze na tomto měnovém páru očekávat i v tomto týdnu. Z dlouhodobějšího pohledu nelze ani nadále vyloučit další korunové ztráty.
  • Vůči americkému dolaru se koruna během dne pohybovala v pásmu 19,70 – 19,80 CZK/USD. Na měnovém páru s polským zlotým v pásmu 6,10 – 6,12 CZK/PLN. Do obchodování nepromluvila žádná ekonomická data.
  • Ze zbylých středoevropských měn polský zlotý k euru mírně posílil a v závěru dne se kurz kotoval pod hladinou 4,24 PLN/EUR. Maďarský forint k euru pro změnu oslabil.
  • Na hlavním měnovém páru se obchodovalo v rozmezí 1,31 – 1,315 USD/EUR. V eurozóně ani v zámoří nebyla zveřejněna žádná ekonomická data, která by s kurzem výrazněji zahýbala. Na další vývoj na tomto měnovém páru mají i nadále klíčový vliv centrální banky, respektive americký Fed a evropská ECB. 

Dnešní očekávaná data a události

  • USA: Index národní aktivity chicagské pobočky Fedu, Prodeje již postavených domů (červen)
AKCENTA CZ
největší platební instituce
ve střední Evropě
Chci se stát klientem
51.000
klientů
25
více než
let zkušeností