Akcenta top

Ranní zprávy 23.4.2015

Ranní zprávy 23.4.2015

Klíčové události

  • Eurozóna: Spotřebitelská důvěra v eurozóně podle předb. dat v dubnu na úrovni -4,6 b.
  • USA: Prodeje starších domů v březnu dosáhly 5,19 miliónů. FHFA Index cen domů v únoru +0,7 % m/m.

Vývoj na devizovém trhu

  • CZK/EUR: Pohyby koruny na páru s eurem byly relativně malé. Koruna zprvu oslabila k hladině 27,46 CZK/EUR, do pozdního odpoledne se však vrátila k úrovni 27,42 CZK/EUR. Z pohledu celého regionu lze včerejší vývoj koruny hodnotit kladně, jelikož jako jediná ze středoevropských měn neukončila ve ztrátě. Ani dnes nebudou zveřejněny žádné nové údaje z domácí ekonomiky. Pro nadcházející dny očekáváme, že obchodování koruny se obejde bez významnějších výkyvů. 
  • CZK/USD & CZK/PLN: Korunu doprovázela nízká volatilita i vůči americkému dolaru. Domácí měně se sice podařilo v dopoledních hodinách posílit k hranici 25,40 CZK/USD, během odpoledne o své zisky přišla a kolem 17. hodiny se kotovala na 25,56 CZK/USD. Vůči zlotému se jí podařilo mírně posílit a udržet se silnějších hodnotách. Na konci obchodní seance se pohybovala na úrovni 6,56 CZK/PLN.
  • HUF/EUR & PLN/EUR: Zbylé středoevropské měny ukončily v červených číslech. Jednoznačně nejhorší výsledek předvedl forint, který oslabil těsně k hladině 302,0 HUF/EUR. Obchodování zlotého vůči euru se přesunulo nad hranici 4,0 PLN/EUR. Zlotý své ztráty však částečně korigoval a uzavřel na 3,99 PLN/EUR. 
  • USD/EUR: Dopoledne byly zveřejněny lehce příznivé komentáře ohledně postupů při jednání s Řeckem, na což euro reagovalo posílením k 1,08 USD/EUR. Po poledni se karta obrátila, jelikož se v médiích objevila zpráva o tom, že Řecko v pátek nepředstaví seznam ekonomických reforem, jak se očekávalo. Společná evropská měna své zisky odevzdala a dostala se do ztrát poté, co vyšla čísla z amerického realitního trhu, které byla překvapivě dobrá. Kurz eurodolaru se kolem 17. hodiny pohyboval v blízkosti 1,072 USD/EUR. Ekonomický kalendář dnes nabídne řadu důležitých dat, která by eurodolar mohla výrazněji rozhýbat.

Očekávaná data a události

  • Německo: GfK Index spotřebitelské nálady (květen), Index PMI ve výrobním sektoru (duben), Index PMI ve službách (duben)
  • Eurozóna: Index PMI ve výrobním sektoru (duben), Index PMI ve službách (duben)
  • Polsko: Zápis ze zasedání centrální banky
  • USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti, Index PMI ve výrobním sektoru (duben), Prodeje nových domů (březen)
AKCENTA CZ
největší platební instituce
ve střední Evropě
Chci se stát klientem
46.000
klientů
20
více než
let zkušeností

Zastavení obchodů a transakcí do Ruska a Běloruska

 

Vážení klienti,

vzhledem k válce na Ukrajině nebude od 21. března 2022 docházet k realizaci plateb s ruskými a běloruskými partnery/bankami.
 
Omlouváme se za případné komplikace.
 
Vaše AKCENTA CZ