Eurozóna: Představitel Evropské centrální banky (ECB) Praet uvedl, že vlády se musejí připravit na to, že ECB jednou ukončí program nákupů dluhopisů, a že stížností zemí na rostoucí výpůjční náklady si pak ECB nebude všímat.
USA:Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti v uplynulém týdnu: 241 tisíc. FHFA index cen domů v dubnu +0,7 % m/m.
Vývoj na devizovém trhu
EURCZK: Koruna vůči euru během dopoledne posilovala k 26,24 CZK/EUR, v odpoledních hodinách se pak vrátila k hodnotám kolem 26,28 CZK/EUR. Ekonomický kalendář včera nenabídl žádné makroekonomické novinky a slova se neujali ani centrální bankéři z ČNB. Příští týden je programu zasedání bankovní rady České národní banky (ČNB).
USDCZK & PLNCZK: Obdobně jako na páru s eurem, koruna i vůči americkému dolaru nejdříve posilovala, aby se odpoledne vrátila k původním hodnotám. Obchodní seanci ukončila na hladině 23,55 CZK/USD. Vůči zlotému skončila koruna v červených číslech. Kolem 17. hodiny se kotovala na hranici 6,19 CZK/PLN.
EURHUF & EURPLN: Maďarský forint vystřídal v průběhu dne pohyby na obě strany a v závěru odpoledne se obchodoval u úrovně 309,2 HUF/EUR. Polský zlotý si vůči euru polepšil a ukončil na 4,224 PLN/EUR.
EURUSD: Vývoj na hlavním měnovém páru byl včera poměrně nudný. Přispěla k tomu jednak absence důležitějších makrodat, a jednak očekávání okolo měnových politik ECB a Fedu byla rovněž upozaděna. Americký dolar si akorát připsal malé zisky a kurz eurodolaru se v závěru evropské seance pohyboval na 1,115 USD/EUR. Pozornost investorů se spíše přesouvala směrem k ropě, jejíž cena poklesla pod hranici 45 dolarů za barel. Naposledy se na této úrovni obchodovala v listopadu 2016.
Očekávaná data a události
Německo: Index PMI ve službách (červen), Index PMI ve výrobním sektoru (červen)
Eurozóna: Index PMI ve službách (červen), Index PMI ve výrobním sektoru (červen)
Polsko: Konjukturální ukazatel (červen)
USA: Index PMI ve službách (červen), Index PMI ve výrobním sektoru (červen), Prodeje nových domů (květen)