Akcenta top

Ranní zprávy 24.2.2017

Ranní zprávy 24.2.2017
CZ2017-02-24 

Klíčové události

  • Německo: GfK Index spotřebitelské nálady v březnu poklesl z 10,2 b. na 10 b. Hrubý domácí produkt ve 4. kvartále +0,4 % k/k a +1,2 % r/r.
  • Polsko: Míra nezaměstnanosti v lednu +8,6 % r/r.
  • Eurozóna: Představitel ECB Praet řekl, že dopad Brexitu na mezinárodní obchod se zbožím i službami bude podstatný, a bude potřeba vyvinout snahy na jeho minimalizování. 
  • USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti v uplynulém týdnu 244 tisíc. FHFA index cen domů v prosinci +0,4 % m/m.

Vývoj na devizovém trhu

  • EURCZK: Domácí měna včera opět nevykázala žádné pohyby, Obchody se v průběhu dne uskutečnily na hodnotách, které jsou jen v minimální vzdálenosti od intervenční hranice 27 CZK/EUR. 
  • USDCZK & PLNCZK: Vývoj na měnovém páru koruna s americkým dolarem reagoval na dění na hlavních trzích, kde dolar přerušil posilující trend z předchozích dní. Koruně se tak podařilo si přilepšit a do závěru odpoledne se posunula k úrovni 25,49 CZK/USD. Vůči zlotému koruna nejdříve posílila k 6,264 CZK/PLN, odpoledne se pak vrátila k 6,281 CZK/PLN. 
  • EURHUF & EURPLN: Maďarský forint během dne vystřídal pohyby na obě strany. V závěru obchodní seance se pohyboval u hladiny 307,8 HUF/EUR. Zlotý ukončil v červených číslech v blízkosti 4,303 PLN/EUR. 
  • EURUSD: Na hlavním měnovém páru se neodehrály významnější změny. Americký dolar umazal část zisků, které nabral v předchozích dnech a do konce evropské obchodní seance se přesunul k hranici 1,06 USD/EUR. Ekonomický kalendář nenabídl důležitější statistiky. Trhy věnovaly určitou pozornost akorát novým žádostem od podporu v nezaměstnanosti, které v minulém týdnu vykázaly mírný nárůst. Dnes budou sice na programu dvě sledovanější statistiky ze Spojených států, pokud ale jejich výsledky výraznějším způsobem nepřekvapí (ať už pozitivně nebo negativně), pravděpodobně s eurodolarem znatelněji nezahýbou. Příští týden bude na nová data podstatně nabitější, nicméně nálada na trzích bude nadále odvislá primárně od blížících se evropských voleb, a případně od vyjádření představitelů Fedu, anebo jakýchkoliv novinek, se kterými by mohl přijít D. Trump.

Očekávaná data a události

  • USA: Prodeje nových (leden), Spotřebitelská důvěra podle Univerzity Michigan (únor)
Chcete se dozvědět více o našich službách?
AKCENTA CZ
největší platební instituce
ve střední Evropě
Chci se stát klientem
51.000
klientů
25
více než
let zkušeností