Akcenta top

Ranní zprávy 25.11.2016

Ranní zprávy 25.11.2016
CZ2016-11-25 

Klíčové události

  • Německo: Hrubý domácí produkt ve 3. kvartále +0,2 % k/k a +1,5 % r/r. GfK index spotřebitelské nálady v prosinci vzrostl z 9,7 b. na 9,8 b. IFO index podnikatelské nálady v listopadu poklesl ze 110,5 b. na 110,4 b.

Vývoj na devizovém trhu

  • EURCZK: Co nového napsat k vývoji koruny s eurem? Nelze v podstatě učinit nic, než jen zopakovat, že kurz ani včera nevykazoval žádný výraznější trend a volatilita kurzu tak zůstává minimální, přičemž obchody se uskutečňují jen těsně nad intervenční hranicí 27 CZK/EUR. Co se týče ekonomického kalendáře, tak včera nenabídl žádné novinky, a nových důležitějších údajů z domácí ekonomiky se dočkáme až příští čtvrtek na začátku prosince, kdy bude zveřejněna nejdříve říjnová nezaměstnanosti, a posléze v pátek zpřesněný výsledek růstu HDP za 3. kvartál. 
  • USDCZK & PLNCZK: Vývoj koruny vůči americkému dolaru byl včera relativně klidný a nebyli jsme svědky žádného výraznějšího trendu. Obchodovalo se převážně v pásmu 25,50 – 25,70 CZK/USD a kolem 17. hodiny se koruna kotovala na úrovni 25,58 CZK/USD. Na páru se zlotým si domácí měna lehce pohoršila a uzavřela na 6,109 CZK/PLN. 
  • EURHUF & EURPLN: Forint měl tendenci alespoň částečně korigovat ztráty ze středy. To se mu však nakonec nepodařilo, jelikož odpolední zisky rychle odevzdal zpět a ukončil na hladině 310,2 HUF/EUR. Zlotý nabral menší zisky a obchodní seanci uzavřel u úrovně 4,419 PLN/EUR. 
  • EURUSD: Ve Spojených státech byl státní svátek, což se odrazilo i na obchodování eurodolaru. Dění na hlavním měnovém páru nebylo nijak zajímavé a neodehrály se žádné významnější pohyby. V závěru evropské obchodní seance se eurodolar kotoval na 1,056 USD/EUR. Ekonomický kalendář nabídl akorát čísla z Německa, která však na trhu nenalezla znatelnější odezvu. Ani dnešek nebude nijak bohatý na nová makrodata. Během dne bude zveřejněn akorát listopadový index nákupních manažerů ve službách, který by s eurodolarem rovněž neměl příliš zahýbat.

Očekávaná data a události

  • Polsko: Míra nezaměstnanosti (říjen)
  • USA: Index PMI ve službách (listopad)
Chcete se dozvědět více o našich službách?
AKCENTA CZ
největší platební instituce
ve střední Evropě
Chci se stát klientem
51.000
klientů
25
více než
let zkušeností