ČR:Souhrnná ekonomická důvěra v dubnu vzrostla o 0,4 bodu na hodnotu 100,1.
Německo:Index podnikatelského klimatu Ifo v dubnu poklesl na 102,1 z březnových 103,2 bodu.
USA: Index cen nemovitostí S&P/Case-Shiller v únoru vzrostl o 6,34 % r/r. Prodeje novostaveb v únoru vzrostly o 4,0 % m/m. Spotřebitelská důvěra v dubnu vzrostla na 128,7 bodu.
Vývoj na devizovém trhu
EURCZK: Koruna vůči euru během úterý dále oslabovala a obchodování se přesunulo k hladině 25,45 CZK/EUR. Koruně nepomohla ani ranní statistika o vývoji domácí ekonomické důvěry, která v dubnu mírně vzrostla. Detailnější pohled ukázal, že důvěra vzrostla mezi podniky v průmyslu a v obchodu. Podniky ve zpracovatelském průmyslu plánují v letošním roce dále investovat, a to přibližně o 5 % více než loni. Při pohledu na využití výrobních kapacit přes 85 % a napjatý trh práce se není čemu divit. Naopak v dubnu došlo k mírnému poklesu spotřebitelské důvěry, která se však i nadále nachází v blízkosti historických maxim. Po delší době zazněly i hlasy z bankovní rady České národní banky (ČNB), když V. Benda prohlásil, že nevidí důvod na květnovém zasedání zvýšit úrokové sazby. Po výrazném zpomalení inflace v únoru a v březnu jsou slova V. Bendy pochopitelná.
USDCZK & PLNCZK: Na měnovém páru s americkým dolarem koruna v úterý dále oslabovala, ačkoliv korunové ztráty již nebyly zdaleka tak výrazné jako v pondělí. Obchodování se odehrávalo především nad hladinou 20,80 CZK/USD. Zítřek není na makroekonomická data příliš zajímavý, avšak impuls k dalšímu oslabení koruny může poskytnout čtvrteční zasedání Evropské centrální banky. Vůči polskému zlotému se obchodování v úterý stabilizovalo v okolí hladiny 6,05 CZK/PLN.
EURHUF & EURPLN: Ze zbylých středoevropských měn se maďarský forint vůči euru v úterý pohyboval v rozmezí 312–313 HUF/EUR. Zasedání Maďarské centrální banky nepřineslo žádnou změnu v nastavení nástrojů měnové politiky ani v komunikaci. Druhá regionální měna, polský zlotý, se vůči euru pohybovala především nad hladinou 4,20 PLN/EUR.
EURUSD: Na hlavním měnovém páru se sice euro vůči dolaru i v návaznosti na další pokles německého indexu Ifo krátce ocitlo pod hladinou 1,22 USD/EUR, avšak výraznější ztráty si nakonec v úterý nepřipsalo. Obchodování se během odpoledne stabilizovalo nad hladinou 1,22 USD/EUR. Dnes se žádných významnějších statistik nedočkáme. O tom, zda přetrvá tříměsíční postranní trend 1,215 – 1,255 USD/EUR či nikoliv, tak může ve druhé polovině týdne rozhodnout čtvrteční zasedání Evropské centrální banky a páteční odhad amerického HDP za 1. čtvrtletí.