USA: Prodeje nových domů v lednu klesly o 0,2 % na 481 tisíc. Index žádostí o hypotéku (MBA) v týdnu končicí 20. února klesá o 3,5 %.
Vývoj na devizovém trhu
CZK/EUR: Koruna si v dopoledních hodinách vůči euru přilepšila a dostala se k hladině 27,36 CZK/EUR. Posléze se vrátila na původní hodnoty a uzavřela na hranici 27,39 CZK/EUR. Kalendář s novými daty zel prázdnotou a stejně tak tomu bude i dnes. I nadále platí, že v dalších dnech očekávám zklidnění pohybů na tomto měnovém páru po předchozích výrocích prezidenta M. Zemana a návrat koruny do pásma 27,50 - 28 CZK/EUR.
CZK/USD & CZK/PLN: Vývoj koruny na páru s americkým dolarem byl v průběhu dne klidný. Domácí měna během dopoledne posílila k úrovni 24,08 CZK/USD. Ukončila v blízkosti hladiny 24,13 CZK/USD. Obdobný scénář se odehrál i vůči zlotému. Kurz se v závěru obchodní seance kotoval na hranici 6,582 CZK/PLN.
HUF/EUR & PLN/EUR: Ze zbylých středoevropských měn byl nejúspěšnější forint, který v odpoledních hodinách posílil k úrovni 304,4 HUF/EUR. Pohyby zlotého se odehrály v rozpětí 4,155 - 4,167 PLN/EUR. Kolem 17. hodiny se zlotý pohyboval nepatrně silnější na 4,156 PLN/EUR.
USD/EUR: Obchodování na hlavním měnovém páru probíhalo v pásmu 1,133 – 1,139 USD/EUR. Během pozdního odpoledne se euro pohybovalo mírně silnější na hladině 1,137 USD/EUR. Finanční trhy včera postrádaly impulzy, které by jim dodaly jednoznačný trend. Ekonomický kalendář nabídl pouze čísla z amerického realitního trhu, na která eurodolar nijak výrazně nereagoval. Dnes již bude situace jiná, jelikož bude zveřejněna americká inflace. Ta je totiž jedním z nejdůležitějších faktorů, na základě kterých centrální banka (Fed) rozhoduje o tom, kdy zvýší úrokové sazby.
Očekávaná data a události
Německo: GfK Index podnikatelské nálady (březen), Míra nezaměstnanosti (únor)
Eurozóna: Spotřebitelská důvěra (únor)
USA: Index spotřebitelských cen (leden), Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby (leden), Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti (týden)