Akcenta top

Ranní zprávy 26.4.2018

Ranní zprávy 26.4.2018
CZ2018-04-26 

Klíčové události

  • Polsko: Míra nezaměstnanosti v březnu na úrovni 6,6 %. 
  • USA: Žádosti o hypotéku podle MBA v uplynulém týdnu -0,2 % t/t.

Vývoj na devizovém trhu

  • EURCZK: Koruna si včera vůči euru lehce pohoršila a v pozdních odpoledních hodinách se na trhu obchodovala v blízkosti úrovně 25,46 CZK/EUR. Nová data z české ekonomiky nebyla včera na programu a novinek se nedočkáme ani dnes. 
  • USDCZK & PLNCZK: Koruna si vůči americkému dolaru připsala do konce obchodní seance ztráty o rozsahu zhruba 8 haléřů a ukončila na 20,92 CZK/USD. Opačného vývoje jsme byli svědky na páru se zlotým, kde domácí měna opustila hodnoty u 6,04 CZK/PLN a posílila k hranici 6,02 CZK/PLN, resp. během odpoledne tuto hranici i překonala. 
  • EURHUF & EURPLN: Maďarský forint včera vstoupil do obchodní seance těsně u hranice 313 HUF/EUR a do závěru odpoledne lehce oslabil k 303,6 HUF/EUR. Ztráty zlotého byly výraznější, když si do pozdního odpoledne pohoršil k hladině 4,239 PLN/EUR. 
  • EURUSD: Na hlavním měnovém páru pomáhaly dolaru nadále rostoucí výnosy zejména na amerických vládních dluhopisech, které mu pomohly posílit k hladině 1,217 USD/EUR. Během dne nebyla zveřejněna nová data, která by měla potenciál do vývoje na trhu významněji promluvit. Dnes se uskuteční nejdůležitější událost tohoto týdne, a to zasedání Evropské centrální banky (ECB). Co můžeme od tohoto zasedání očekávat? Změny v měnové politice se podle všeho neodehrají, nicméně se nabízí otázka, zda ECB, respektive její prezident M. Draghi, nezdůrazní mírně zhoršený výhled na růst spotřebitelské inflace a růst evropské ekonomiky. Nabízí se totiž to, že Draghi zdůrazní, že ECB ke zvýšení úrokových sazeb přikročí opravdu až hodně dlouho po ukončení programu kvantitativního uvolňování (QE). Taková rétorika by mohla euru způsobit silnější prodejní tlaky. 

Očekávaná data a události

  • Německo: GfK index spotřebitelské nálady (květen)
  • Eurozóna: Zasedání Evropské centrální banky (ECB) a tisková konference
  • USA: Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby (březen), Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti (týden)
Chcete se dozvědět více o našich službách?
AKCENTA CZ
největší platební instituce
ve střední Evropě
Chci se stát klientem
51.000
klientů
25
více než
let zkušeností