Akcenta top

Ranní zprávy 26.7.2019

Ranní zprávy 26.7.2019
CZ2019-07-26 

Klíčové události

  • Eurozóna: Zasedání ECB změnu nastavení měnové politiky nepřineslo. ECB však připustila, že se v nejbližší době můžeme dočkat uvolňování měnové politiky v eurozóně.
  • Německo: Index podnikatelské nálady IFO klesl v červenci na 95,7 bodu.

Vývoj na devizovém trhu

  • EURCZK: Hlavní událostí čtvrtečního obchodování na měnových trzích bylo zasedání ECB. Ta podle očekávání nastavení měnové politiky nezměnila ale připustila, že by v budoucnu mohlo dojít k jejímu uvolnění. V úvahu pak přichází jak snižování úrokových sazeb, tak i další program kvantitativního uvolňování. Vzhledem k tomu, že již v současné době je ale nastavení měnové politiky velmi uvolněné, je diskutabilní, do jakých extrémů má ECB v plánu zajít. K zasedání lze pak ještě doplnit, že ECB považuje za nepravděpodobné, že by v eurozóně mohlo dojít k recesi. To ovšem neznamená, že situace v eurozóně je dobrá. Data z eurozóny příliš pozitivně nevypadají a nenadchnul ani včera zveřejněný německý index podnikatelské nálady IFO, který klesl v červenci na 95,7 bodu. Euro nakonec na zasedání ECB zareagovalo prudkým posílením a následným oslabováním. Kurz koruny vůči euru se pak včera okolo páté hodiny odpoledne pohyboval na úrovni 25,56 CZK/EUR.
  • USDCZK & PLNCZK: Vůči dolaru se kurz koruny nijak zásadně nezměnil a během včerejšího odpoledne se pohyboval okolo hladiny 22,90 CZK/USD. Vůči polskému zlotému se kurz české měny včera okolo páté hodiny odpoledne pohyboval okolo hladiny 6,00 CZK/PLN.
  • EURHUF & EURPLN: Tak jako posílilo euro vůči koruně, tak posílilo i vůči ostatním regionálním měnám. Kurz HUF/EUR během včerejšího odpoledne vzrostl na úroveň 326,1 a kurz PLN/EUR vzrostl na úroveň 4,258.
  • EURUSD: Euro na zasedání ECB zareagovalo posílením i vůči dolaru. Kurz tohoto hlavního měnového páru světa se tak okolo páté hodiny odpoledne obchodoval na hladině 1,116 USD/EUR. Vývoj tohoto měnového páru pak může příští týden ovlivnit především zasedání amerického Fedu.

Očekávaná data a události

  • Maďarsko: Míra nezaměstnanosti (červen)
Chcete se dozvědět více o našich službách?
AKCENTA CZ
největší platební instituce
ve střední Evropě
Chci se stát klientem
51.000
klientů
25
více než
let zkušeností