ČR: Index spotřebitelské důvěry v srpnu klesl na -4,3 bodů z předchozích -2,3 bodů.
Německo: IFO - Index podnikatelského klimatu se v srpnu snížil na 106,3 bodů z červencových 108 bodů.
USA: Markit kompozitní index PMI v srpnu poklesl na 58,8 bodů z 60,6 bodů. Prodeje nových domů dosáhly v červenci meziměsíčně 412 tisíc.
Vývoj na devizovém trhu
CZK/EUR: Koruna vůči euru čelila na začátku obchodní seance výkyvu až k hladině 27,97 CZK/EUR. Své ztráty po několika minutách umazala a obchodování pokračovalo až do pozdního odpoledne kolem hranice 27,80 CZK/EUR. Oslabení koruny bylo s nejvyšší pravděpodobností zapříčiněno spekulativním charakterem.
CZK/USD & CZK/PLN: Koruna vůči americkému dolaru v ranních hodinách skokově oslabila těsně k hranici 21,20 CZK/USD. Záhy však došlo ke korekci kurzu a jeho návratu pod hladinu 21,10 CZK/USD, pod kterou se udržel až do konce obchodní seance. Domácí měna na páru se zlotým čelila v průběhu dne výkyvům na obě strany. V pozdních odpoledních hodinách se pohybovala na úrovni 6,653 CZK/PLN.
HUF/EUR & PLN/EUR: Vývoj zbylých měn středoevropského regionu byl na začátku týdne relativně klidný. Forint se kolem 17. hodiny kotoval na hladině 313,15 HUF/EUR. Zlotý uzavřel na úrovni 4,181 PLN/EUR.
USD/EUR: Americký dolar vstoupil na hlavním měnovém páru do nového týdne na silnějších hodnotách kolem hranice 1,32 USD/EUR. Následně během dne již nedošlo k žádným zásadnějším změnám. Německý Ifo index vykázal negativní výsledek, i přesto euru žádné ztráty nepřivodil. Za posílením dolaru stály dozvuky pátečního summitu centrálních bankéřů v Jackson Hole. Eurodolar poslalo níže zejména vyjádření prezidenta ECB Maria Draghiho, který upozornil, že ECB použije všechny dostupné nástroje, aby zaručila cenovou stabilitu ve střednědobém období. Draghi tímto výrokem vyslal jasný signál, že ECB má nadále v plánu uvolňovat měnovou politiku. Pozornost se zaměření především na to, v jakém rozsahu bude využit program TLRO, skrze který centrální banka dodá likviditu komerčním bankám.