Akcenta top

Ranní zprávy 27.10.2016

Ranní zprávy 27.10.2016
CZ2016-10-27 

Klíčové události

  • ČR: Světová banka uvedla, že Česká republika zaujímá v žebříčku podnikatelského prostředí 27. místo. Premiér B. Sobotka uvedl, že "pevně věří", že státní rozpočet pro letošní rok skončí v přebytku.
  • Německo: GfK index spotřebitelské nálady v listopadu klesl z 10 b. na 9,7 b. Ceny dováženého zboží v září – 1,8 % r/r .
  • USA: Žádosti o hypotéku podle MBA v uplynulém týdnu -4,1 % t/t. Prodeje nových domů v září: 593 tisíc. Index PMI ve službách v říjnu vzrostl z 52,3 b. na 54,8 b.

Vývoj na devizovém trhu

  • EURCZK: Na měnovém páru koruna s eurem pokračovalo bezvětří. Kurz se nadále pohybuje jen těsně nad intervenční hranicí 27 CZK/EUR. Očekáváme, že se tento trend v nadcházejících dnech a týdnech nebude měnit. Pokud se podíváme na ekonomický kalendář, tak včera zel prázdnotou, a ani dnes nenabídne žádné novinky. 
  • USDCZK & PLNCZK: Pohyby koruny k americkému dolaru byly v průběhu dne poměrně malé. Odpoledne se domácí měně podařilo posílit k hladině 24,67 CZK/USD, posléze ale část zisků odevzdala zpět a uzavřela na 24,74 CZK/USD. Včerejší vývoj na páru se zlotým byl pro korunu úspěšný. Kolem 17. hodiny se kotovala na úrovni 6,24 CZK/PLN. 
  • EURHUF & EURPLN: Zbylé středoevropské měny včera mírně ztrácely. Polský zlotý vůči euru oslabil do pozdního odpoledne k 4,33 PLN/EUR. Forint se na konci obchodní seance pohyboval u hranice 309,2 HUF/EUR. Momentálně se obchoduje na nejslabších hodnotách od konce září. 
  • EURUSD: Na hlavním měnovém páru nedošlo k zásadnějším změnám. Během pozdních odpoledních hodin se euru podařilo nasbírat slušnější zisky, před koncem evropské seance ale došlo ke korekci, kvůli které se kurz eurodolaru vrátil na hodnoty kolem 1,091 USD/EUR. Včerejší data neměla na trhu zásadnější odezvu. Investoři číslům z Německa nepřikládali podstatnější význam. Z amerických dat připoutaly pozornost akorát zářiové prodeje nových domů, které sice lehce zaostaly za očekáváními, ale náladu na trzích neovlivnily. Dnes by již ekonomická data mohla s eurodolaru výrazněji zahýbat, a ještě vyšší volatility bychom mohli být svědky zítra, kdy bude zveřejněn předběžný odhad vývoje americké ekonomiky za 3. čtvrtletí.

Očekávaná data a události

  • Maďarsko: Míra nezaměstnanosti (září)
  • Eurozóna: Peněžní zásoba M3 (září
  • USA: Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti (týden), Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby (září), Rozjednané prodeje domů (září)
Chcete se dozvědět více o našich službách?
AKCENTA CZ
největší platební instituce
ve střední Evropě
Chci se stát klientem
51.000
klientů
25
více než
let zkušeností