Akcenta top

Ranní zprávy 27.4.2015

Ranní zprávy 27.4.2015

Klíčové události

  • Německo: IFO Index podnikatelské nálady se v dubnu zvýšil z 107,9 b. na 108,6 b.
  • Polsko: Míra nezaměstnanosti v březnu na úrovni 11,7 %.
  • USA: Jádrové objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v březnu -0,2 % m/m.

Vývoj na devizovém trhu

  • CZK/EUR: Koruna na páru s eurem v závěru týdne lehce ztrácela. Během dne se kurz vyšplhal k úrovni 27,47 CZK/EUR a na konci obchodní seance se pohyboval na hladině 27,44 CZK/EUR. Nedařilo se celému středoevropskému regionu. Ztráty koruny byly ve srovnání s oslabením forintu i zlotého mnohem menší. V pátek nebyla zveřejněna žádná data z domácí ekonomiky a nových čísel se nedočkáme ani dnes. Očekáváme, že vývoj kurzu by se v tomto týdnu měl nadále odehrávat v rozpětí 27,30 – 27,70 CZK/EUR.
  • CZK/USD & CZK/PLN: Koruna vůči americkému dolaru v ranních hodinách posílila, dopoledne své zisky vrátila. V závěru odpoledne opět nabrala posilující trend, díky kterému se dostala k úrovni 25,26 CZK/USD. V černých číslech ukončila i na měnovém páru se zlotým, kde se kotovala na hladině 6,82 CZK/PLN. 
  • HUF/EUR & PLN/EUR: Zbylé středoevropské měny si připsaly výrazné ztráty. Obchodování zlotého se přesunulo nad hranici 4,0 PLN/EUR a v odpoledních hodinách se kurz pohyboval na hladině 4,02 PLN/EUR. Forint se kolem 17. hodiny kotoval v blízkosti úrovně 303,0 HUF/EUR.
  • USD/EUR: Vývoj hlavního měnového páru byl v pátek rozkolísaný. Kurz během dne několikrát obrátil směr. Zprvu se dařilo euru, které posílilo k hranici 1,09 USD/EUR. Kolem poledne se kurz eurodolaru vrátil na původní hodnoty. V pozdních odpoledních hodinách se euro opět podívalo na silnější úrovně a ukončilo na 1,086 USD/EUR. Výkyvy kurzu lze přičíst na vrub proměnlivým náladám, které panovaly v průběhu dne. Co se týče ekonomických dat, tak údaje z Německa byly smíšené. Odpoledne byly zveřejněny objednávky dlouhodobé spotřeby, které vykázaly špatný výsledek. Ve hře stále zůstává otázka Řecká, která je v současné době nejdůležitějším hybatelem trhů. Konec týdne příznivé zprávy nepřinesl. Naopak, unijní ministři začali diskutovat alternativní scénáře, jak vyřešit řeckou situaci.

Očekávaná data a události

  • Německo: Ceny dováženého zboží (březen)

 

AKCENTA CZ
největší platební instituce
ve střední Evropě
Chci se stát klientem
51.000
klientů
25
více než
let zkušeností