Polsko: Míra nezaměstnanosti v říjnu na úrovni 8,2 %.
USA: Index PMI ve službách v listopadu poklesl z 54,8 b. na 54,7 b.
Vývoj na devizovém trhu
EURCZK: Koruna se vůči euru na konci týdne opět de facto vůbec nehýbala. Obchodování probíhalo ve vzdálenosti jen několika málo haléřů nad intervenční hranicí 27 CZK/EUR. Ekonomický kalendář byl v pátek prázdný, a stejná situace bude i dnes. Nová data z domácí ekonomiky jsou na programu až v druhé polovině týdně. Nejdříve nás ve čtvrtek čeká říjnová nezaměstnanost, v pátek pak revize růstu hrubého domácího produktu za 3. kvartál. Podstatně větší nadílky makrodat se dočkáme až příští týden, kdy vyjde mnoho důležitých čísel za říjen.
USDCZK & PLNCZK: Koruna vůči americkému dolaru nevykázala výraznější výkyvy. V průběhu dne se obchodovalo v blízkosti hranice 25,50 CZK/USD, přičemž v závěru odpoledne se koruna kotovala za 25,47 CZK/USD. Na páru se zlotým koruna nejdříve posílila, posléze se vrátila k 6,127 CZK/PLN.
EURHUF & EURPLN: Ze zbylých středoevropských měn se dařilo maďarskému forintu, který zprvu posílil k 308,9 HUF/EUR, posléze tyto zisky částečně zredukoval a uzavřel na 309,5 HUF/EUR. Volatilita zlotého k euru byla poměrně nízká. Kolem 17. hodiny se obchodovalo na 4,414 PLN/EUR.
EURUSD: Na hlavním měnovém páru panoval v uplynulém týdnu klid. Nízká volatilita se držela eurodolaru i během pátku a pohyby kurzu se uskutečnily pouze v rozmezí 1,057 – 1,063 USD/EUR. Co nás čeká v tomto týdnu? Jednak makrodata ze Spojených států, kdy v úterý bude zveřejněna revize hrubého domácího produktu ve 3. kvartále, a ve středu a v pátek nás čekají čísla z tamního trhu práce. Důležitou roli může hrát i výsledek italského referenda v Itálii (4.12.), kdy občané budou hlasovat o změně ústavy, která by vedla k oslabení pravomocí senátu, a posílení moci vlády.