Akcenta top

Ranní zprávy 28.12.2015

Ranní zprávy 28.12.2015
CZ2015-12-28

Klíčové události


• Maďarsko: Obchodní bilance v říjnu v přebytku 605 mil. EUR. 
• Polsko: Míra nezaměstnanosti v listopadu na úrovni 9,6 %.
• USA: Osobní výdaje v listopadu +0,3 % m/m. Osobní příjem v listopadu +0,3 % m/m. Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby v listopadu 0,0 % m/m. Spotřebitelská důvěra podle Univerzity v Michigan v prosinci vzrostla z 91,3 b. na 92,6 b. Prodeje nových domů dosáhly v listopadu hodnoty 490 tisíc. 


Vývoj na devizovém trhu 


• EURCZK: Koruna se na měnovém páru s eurem před vánočními svátky opět pohybovala do strany a nezaznamenala žádné větší výkyvy. Kurz je stále přikovaný v těsné blízkosti intervenční hranice 27 CZK/EUR. Letos nás velmi pravděpodobně už žádná změna na trzích nečeká a obchodování koruny bude nejspíše pokračovat v současném trendu i během tohoto týdne.
• USDCZK & PLNCZK: Ve středu domácí měna vůči americkému dolaru oslabila a v pozdních odpoledních hodinách se kurz kotoval na hladině 24,83 CZK/USD. V průběhu čtvrtečního svátku se koruna vrátila na silnější hodnoty a uzavřela na 24,65 CZK/USD. Na páru se zlotým nedošlo k výraznějším výkyvům. Koruna se obchodovala převážně kolem hranice 6,37 CZK/PLN.  V závěru odpoledne ukončila na 6,375 CZK/PLN. 
• EURHUF & EURPLN: Ze zbylých středoevropských měn došlo ve čtvrtek k větším pohybům pouze u forintu, který v průběhu dne oslabil k hranici 316 HUF/EUR a umazal tak solidní zisky z předchozího týdne. Pohyby zlotého k euru byly malé. Vývoj kurzu se odehrál v úzkém pásmu 4,234 – 4,255 PLN/EUR a na konci obchodní seance se zlotý kotoval na úrovni 4,24 PLN/EUR.      
• EURUSD: Volatilita na hlavním měnovém páru byla relativně nízká. Pohyby kurzu se sice odehrály na obě strany, nicméně se nejednalo o nijak významné posuny. Během pozdního odpoledne se eurodolar pohyboval u hladiny 1,096 USD/EUR. Co se týče ekonomických statistik, tak ve čtvrtek byl zveřejněn jen týdenní výsledek nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Ten dopadl sice nepatrně lépe, než s čím počítaly odhady, nicméně eurodolar jej ponechal bez znatelnější reakce. Tento týden bude na programu ještě několik dat ze Spojených států. Neočekáváme však, že by tato čísla kurz nějak zásadněji rozhýbala. Vzhledem k nadcházejícímu konci letošního roku je spíše pravděpodobné, že na finančních trzích bude panovat klid.


Očekávaná data a události  


• ČR: Důvěra podnikatelů a spotřebitelů v domácí ekonomiku (prosinec), Zápis ze zasedání bankovní rady ČNB
• USA: Index výrobní aktivity z okolí Dallasu (prosinec)
Chcete se dozvědět více o našich službách?
AKCENTA CZ
největší platební instituce
ve střední Evropě
Chci se stát klientem
51.000
klientů
25
více než
let zkušeností