Klíčové události
• Německo: Spotřebitelská důvěra GfK v červnu vzrostla na 10,2 bodu z květnových 10,1 bodu.
Vývoj na devizovém trhu
• CZK/EUR: Obchodování koruny s eurem ve středu pokračovalo v okolí hladiny 27,40 CZK/EUR. V domácí ekonomice nebyla zveřejněna žádná nová data. Zajímavý bude teprve pátek, kdy Český statistický úřad zveřejní strukturu hrubého domácího produktu (HDP) za 1. čtvrtletí letošního roku. Nadále tak platí, že by se koruna měla vůči euru pohybovat primárně v pásmu 27,30 – 27,50 CZK/EUR.
• CZK/USD & CZK/PLN: Vůči americkému dolaru koruna sice včera v dopoledních hodinách nejprve ztrácela a krátce se dostala až na úroveň 25,30 CZK/USD, avšak v v závěru odpoledne část dopoledních ztrát smazala. Dnes krátce před devátou hodinou se obchoduje lehce nad hranicí 25 CZK/USD. Na měnovém páru s polským zlotým koruna ve středu mírně posílila.
• HUF/EUR & PLN/EUR: Ze zbylých středoevropských měn včera vůči euru posílil polský zlotý, který z ranních 4,15 PLN/EUR zamířil k úrovni 4,13 (závěr odpoledne). Maďarský forint se pohyboval převážně v širším okolí hladiny 309 HUF/EUR.
• USD/EUR: Na hlavním měnovém páru euro vůči dolaru během dne dále oslabovalo a odpoledne se krátce obchodovalo na úrovni 1,082 USD/EUR. Ani z jedné strany Atlantiku včera nepřišla žádné významnější ekonomická data. Dnes sice budou zveřejněny pravidelné nové týdenní žádosti o podporu v nezaměstnanosti, avšak významnější dopad na kurz eurodolaru bude mít až páteční struktura HDP za 1. čtvrtletí letošního roku. Z technického pohledu se obchoduje pod 21denním klouzavým průměrem a pod hladinou 1,10 USD/EUR. což signalizuje spíše další ztráty eura v nadcházejících dnech.
Očekávaná data a události
• Eurozóna: Indikátory spotřebitelské a podnikatelské důvěry (květen)
• USA: Nové týdenní žádosti o podporu v nezaměstnanosti, Chystané prodeje domů (duben)
Miroslav Novák 
Vystudoval obor Finance na Vysoké škole ekonomické v Praze a Finance a finanční služby na Vysoké škole finanční a správní.
Zkušenosti v oblasti bankovnictví načerpal v UniCredit Group, kde působil na oddělení Treasury. Od roku 2010 pracuje jako analytik ve společnosti AKCENTA. K oblastem jeho zájmu patří především problematika měnových kursů.
Miroslav Novák není ortodoxním zastáncem žádné ekonomické školy, což mu umožňuje hodnotit objektivně nejenom dění na finančních trzích, ale i na poli globální ekonomiky. Je autorem řady odborných článků a expertních komentářů, které pravidelně využívají přední česká i polská média.