Slovensko: Ceny průmyslových producentů v lednu -1,5 % k/k a -3,2 % r/r.
Maďarsko: Míra nezaměstnanosti v lednu na úrovni 6,2 %.
Eurozóna: Spotřebitelská důvěra v únoru poklesla z -6,3 b. na -8,8 b. Ekonomický sentiment se v únoru snížil ze 105,1 b. na 103,8 b.
Německo: Index spotřebitelských cen v únoru +0,4 % m/m a 0,0 % r/r.
USA: Hrubý domácí produkt ve 4. kvartále +1 % k/k. Spotřebitelská důvěra podle Univerzity Michigan v únoru poklesla ze 92 b. na 91,7 b. Osobní výdaje v lednu +0,5 % m/m. Osobní příjem +0,5 % m/m.
Vývoj na devizovém trhu
EURCZK: Koruna v závěru týdne vůči euru nejdříve lehce slábla k hladině 27,07 CZK/EUR. Poté tyto ztráty korigovala a vrátila se k úrovni 27,02 CZK/EUR. Kalendář s daty z tuzemské ekonomiky je dnes sice prázdný, v průběhu týdne ale nabídne zajímavé novinky. Zítra nás čeká únorový výrobní PMI index a v pátek revize a struktura růstu české ekonomiky za 4. čtvrtletí.
USDCZK & PLNCZK: Koruna vůči americkému dolaru ztrácela a v pozdních odpoledních hodinách se pohybovala na 24,74 CZK/USD. Na páru se zlotým čelila výkyvům na obě strany. Kolem 17. hodiny se kotovala v blízkosti hranice 6,20 CZK/PLN.
EURHUF & EURPLN: Co se týče zbylých středoevropských měn, tak forint v první polovině dne posílil k hladině 309,7 HUF/EUR. Odpoledne se však vrátil na hodnoty z rána a ukončil na 311,2 HUF/EUR. Vývoj zlotého byl také rozkolísaný. Obchodní seanci nakonec završil mírně slabší na 4,37 PLN/EUR.
EURUSD: Na hlavním měnovém páru se v pátek dařilo americkému dolaru, který do konce evropské seance posílil k úrovni 1,093 USD/EUR. Výsledky makroekonomických dat byly smíšené. Spotřebitelské ceny v Německu vzrostly pomaleji, než se čekalo. Ze Spojených států byly nejdůležitější zpřesněné informace o HDP za 4. kvartál. Růst ekonomiky sice zrychlil, jeho struktura však nedopadla nejlépe. Za lepší korekcí totiž stály jednak vyšší zásoby, a jednak nižší dovoz, tedy částečně i slabší spotřebitelská a podnikatelská poptávka.