Slovensko:Ceny průmyslových výrobců v březnu -0,6 % m/m a -6 % r/r.
Německo:Míra nezaměstnanosti v dubnu na 6,2 %.
Maďarsko: Míra nezaměstnanosti v březnu na 6 %.
Eurozóna:Index spotřebitelských cen v dubnu -0,2 % m/m a +0,1 % r/r.
USA:Hrubý domácí produkt v 1. kvartále +0,5 % k/k. Nové žádosti o dávky v nezaměstnanosti v týdnu končícím 23. dubna: 257 tisíc.
Vývoj na devizovém trhu
EURCZK: Na měnovém páru koruna s eurem se včera opět nic zajímavého neodehrálo. Obchodování pokračuje v minimální vzdálenosti od hranice 27 CZK/EUR a v dohledné době se kurz nejspíše od současných hodnot výrazněji nevzdálí.
USDCZK & PLNCZK: Koruna vůči americkému dolaru v první polovině dne posilovala k úrovni 23,77 CZK/USD, poté však zisky umazala a uzavřela na 23,89 CZK/USD. Na páru se zlotým se domácí měna příliš nehýbala. V průběhu dne se obchodovalo převážně v blízkosti hranice 6,16 CZK/PLN.
EURHUF & EURPLN: Ze zbylých středoevropských měn se dařilo maďarskému forintu, který během dopoledne posílil k hladině 310,3 HUF/EUR. Do závěru odpoledne však část zisků odevzdal zpět a kolem 17. hodiny se kotoval na 310,8 HUF/EUR. Volatilita zlotého k euru byla včera velmi nízká. Kurz se pohyboval v pásmu 4,377 – 4,397 PLN/EUR.
EURUSD: Během rána mělo na hlavním měnovém páru navrch euro. Dopoledne se směr eurodolaru obrátil a americký dolar posílil do konce evropské seance k úrovni 1,132 USD/EUR. Dolaru se dařilo i navzdory nepříliš dobrým číslům, která přišla ze Spojených států. Jedná se konkrétně o předběžný odhad růstu americké ekonomiky za 1. čtvrtletí, který zaostal za očekáváními. Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti sice předčily odhady, nicméně na vývoji kurzu se příliš nepromítly. Dnes bude ekonomický kalendář poměrně nabytý novými daty. Nebude tudíž překvapením, pokud na trhu budeme svědky větších pohybů.