Eurozóna: Ekonomická důvěra v srpnu poklesla na 100,6 bodů z 102,1 bodů. Spotřebitelská důvěra se v srpnu snížila na -10 bodů z -8,4 bodů.
USA: Meziroční růst hrubého domácího produktu za 2. čtvrtletí revidován na 4,2 % z 4 %. Týdenní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti byl v minulém týdnu 298 tisíc. Rozjednané prodeje domů v červenci +3,3 % m/m.
Vývoj na devizovém trhu
CZK/EUR: Koruna vůči euru následovala oslabující trend celého regionu. Na konci obchodní seance se pohybovala na úrovni 27,83 CZK/EUR. Pozornost dnes připoutá revize HDP za 2. čtvrtletí. Domácí ekonomika rostla podle předběžných odhadů meziročně o 2,6 %. Dění na trhu bude nadále ovlivněno ukrajinskou krizí. Pokud bude toto geopolitické napětí eskalovat, koruna bude dál oslabovat.
CZK/USD & CZK/PLN: Koruna na páru s americkým dolarem umazala středeční zisky a ukončila ve ztrátě na 21,12 CZK/USD. Domácí měna vůči zlotému nezaznamenala žádnou výraznější změnu. Během pozdního odpoledne se kotovala na hranici 6,59 CZK/PLN.
HUF/EUR & PLN/EUR: Měny rychle se rozvíjejících ekonomik si včera připsaly výrazné ztráty v reakci na prohlubování ukrajinské krize. Výjimkou nebyly ani forint se zlotým. Forint uzavřel na hladině 315,7 HUF/EUR. Zlotý se kolem 17. hodiny kotoval na úrovni 4,221 PLN/EUR.
USD/EUR: Společná evropská měna na hlavním měnovém páru oslabila, dolar tak rozšířil své zisky. Eurodolar se v průběhu pozdního odpoledne pohyboval na hladině 1,318 USD/EUR. Oslabení eura způsobily především zprávy o vyhrocení rusko-ukrajinského konfliktu. Příznivá revize HDP, která vykázala vyšší než odhadovaný růst americké ekonomiky, neměla na vývoj na trhu nijak zásadní vliv.