Eurozóna: Index cen výrobců v únoru -0,2 % m/m a -1,7 % r/r.
USA: Změna zaměstnanosti dle ADP v březnu +191 tisíc. ISM New York podnikatelská nálada v březnu klesla k 52 bodům z únorových 57 bodů. Podnikové objednávky v únoru + 1,6 % m/m.
Vývoj na devizovém trhu
CZK/EUR: Volatilita koruny vůči euru byla až do 14. hodiny minimální. Odpoledne došlo ke skokovému posílení domácí měny k úrovni 27,38 CZK/EUR, kurz však tento výkyv záhy korigoval a kolem 17. hodiny se kotoval na hladině 27,44 CZK/EUR. Určitý vliv na vývoj koruny by mohlo mít dnešní jednání ECB. Nejbližší výsledky dat z tuzemské ekonomiky budou zveřejněny až příští týden, pozornost bude věnována především inflaci. Růst spotřebitelských cen je totiž klíčovým indikátorem pro ČNB a její současnou politiku cíleného kurzu.
CZK/USD & CZK/PLN: Koruna vůči americkému dolaru ztrácela a ukončila na úrovni 19,93 CZK/USD. Naopak na páru se zlotým se domácí měně dařilo a do pozdních odpoledních hodin posílila k hladině 6,565 CZK/PLN.
HUF/EUR & PLN/EUR: Zlotý ráno mírně oslabil, ale díky odpolední korekci kurzu své ztráty umazal a uzavřel na 4,171 PLN/EUR. Forint v průběhu dne de facto stagnoval lehce nad hranící 307,0 HUF/EUR.
USD/EUR: Na hlavním měnovém páru se včera dařilo americkému dolaru, který posílil od hranice 1,38 USD/EUR k úrovni 1,377 USD/EUR. Eurodolarem by dnes mohlo výrazněji zahýbat jednání ECB. Silné euro je evropským centrálním bankéřům trnem v oku a potenciálně zvyšuje riziko deflace v eurozóně. Zatím se však neočekává, že by ECB přistoupila k razantním krokům v podobě uvolnění měnové politiky. Prezident ECB Mario Draghi na tiskové konferenci pravděpodobně zopakuje záměr banky zasáhnout v případě, že by eurozóna čelila výraznému poklesu hospodářské výkonnosti, nebo velmi nebezpečné koncentraci deflačních rizik.
Očekávaná data a události
Slovensko: Maloobchodní tržby (únor)
Maďarsko: Maloobchodní tržby (únor)
Německo: PMI – služby (březen)
Eurozóna: Maloobchodní tržby (únor), PMI – služby (březen), Rozhodnutí o úrokové sazbě a Projev prezidenta ECB Draghiho
USA: Obchodní bilance (únor), Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti (týden), ISM - Sektor služeb (březen)