Německo:Index spotřebitelských cen v listopadu +0,3 % m/m a +1,8 % r/r. Německá centrální banka Bundesbank uvedla, že ekonomika Německa kvůli nízkým úrokovým sazbám a příznivému hospodářskému vývoji čelí větším rizikům, než by se investoři mohli domnívat.
Eurozóna:Spotřebitelská důvěra v listopadu vzrostla z -1 b. na 0,1 b. Ekonomický sentiment v listopadu vzrostl z 114 b. na 114,6 b. Ve zprávě ECB o finanční stabilitě bylo uvedeno, že eurozóně se nadále daří překonávat rizika nestability díky slušnému ekonomickému růstu, nicméně trhy jsou náchylné k vysoké volatilitě kvůli přetrvávajícím globálním rizikům.
USA:Žádosti o hypotéku podle MBA v uplynulém týdnu -3,1 % t/t. Hrubý domácí produkt ve 3. kvartále +3,3 % k/k. Rozjednané prodeje domů v říjnu +3,5 % m/m.
Vývoj na devizovém trhu
EURCZK: Domácí měně se včera vůči euru podařilo přilepšit si k hladině 25,46 CZK/EUR, v odpoledních hodinách se však vrátila na původní hodnoty z rána k 25,49 CZK/EUR. Dnes bude zveřejněna říjnová nezaměstnanost v české ekonomice, která se s vysokou pravděpodobností držela na rekordně nízké úrovni, stejně jako v září.
USDCZK & PLNCZK: Během rána si koruna připsala zisky vůči americkému dolaru, když posilovala k hladině 21,44 CZK/USD. Po 10. hodině se trend na trhu obrátil a koruna veškeré zisky odevzdala zpět. Kolem 17. hodiny se kotovala na 21,51 CZK/USD. Na páru se zlotým měla koruna tendenci slábnout. Její denní minima byla až v blízkosti hranice 6,08 CZK/PLN, nicméně v závěru obchodní seance se pohybovala na 6,065 CZK/PLN.
EURHUF & EURPLN: Forint včera ztrácel k úrovni 311,9 HUF/EUR. Zlotý sílil k 4,191 PLN/EUR, zisky ale neudržel a vrátil se k 4,201 PLN/EUR.
EURUSD: Eurodolar se nejdříve pohyboval směrem k 1,182 USD/EUR, poté se do konce evropské seance přesunul nad hranici 1,186 USD/EUR. Dolaru během dne krátce pomohla slova guvernérky Fedu J. Yellenové, nová makrodata zase na druhou stranu nezanechala na trzích významnější odezvu, a to i navzdory nad očekávání dobrým výsledkům.