Akcenta top

Ranní zprávy 30.12.2015

Ranní zprávy 30.12.2015
CZ2015-12-30

Klíčové události


• USA: Spotřebitelská důvěra v prosinci vrostla na 96,5 bodu z listopadových 92,6 bodu. Index cen nemovitostí S&P/Case-Shiller Composite-20 v říjnu vzrostl o 5,54 % r/r.


Vývoj na devizovém trhu 


• EURCZK: Vývoj na měnovém páru koruny s eurem v úterý žádné změny nedoznal. Veškeré pohyby se odehrávaly v těsné blízkosti intervenční hladiny 27 CZK/EUR. Včera rovněž nebyla zveřejněna žádná důležitější ekonomická data a i dnešek bude chudý na zajímavější ekonomické statistiky. Do konce letošního roku již vývoj koruny k euru velmi pravděpodobně žádných změn nedozná. Pokračování obchodování těsně nad hladinou 27 CZK/EUR je tak nejpravděpodobnější variantou nejen pro nadcházející dva dny, ale i pro začátek příštího roku.
• USDCZK & PLNCZK: Koruna vůči americkému dolaru v odpoledních hodinách oslabila, když reagovala na vývoj na eurodolaru. V závěrečných dvou dnech letošního roku je nejpravděpodobnější variantou, že se obchodování udrží v rozmezí 24,50 – 25 CZK/USD. Na měnovém páru s polským zlotým koruna oslabila k úrovni 6,40 CZK/PLN.
• EURHUF & EURPLN: Zbylým středoevropským měnám se včera vůči euru dařilo. Maďarský forint navázal na pondělní zisky a v závěru odpoledne se dostal až pod hladinu 313 HUF/EUR. Polský zlotý včera během dne posílil až na odpoledních 4,23 PLN/EUR. Vzhledem k přepočtu zahraničního dluhu na eura kurzem posledního dne roku je jak pro maďarskou, tak i pro polskou vládu důležité, aby forint, respektive zlotý byly co nejsilnější.
• EURUSD: Na hlavním měnovém páru euro vůči americkému dolaru oslabilo a během odpoledne se obchodovalo blíže hladině 1,09 USD/EUR. Do konce letošního roku již výraznější pohyby na tomto měnovém páru neočekávám, když obchodování vymezuje pásmo 1,08 – 1,105 USD/EUR.


Očekávaná data a události  


• Eurozóna: Peněžní zásoba M3 (listopad)
• USA: Rozjednané prodeje domů (listopad)
Chcete se dozvědět více o našich službách?
AKCENTA CZ
největší platební instituce
ve střední Evropě
Chci se stát klientem
51.000
klientů
25
více než
let zkušeností