Slovensko: Běžný účet platební bilance vykázal v únoru přebytek ve výši 458 mil. EUR.
Německo: Průzkum spotřebitelské důvěry GfK v květnu stagnoval na úrovni 8,5 b. Index spotřebitelských cen v dubnu dle předběžných -0,3 % m/m a +1,1 % r/r.
Maďarsko: Centrální banka MNB snížila úrokové sazby na nové rekordní minimum 2,5 % z 2,6 %.
Eurozóna: Spotřebitelská důvěra se v dubnu zvýšila na -8,6 bodů z březnových -9,3 bodů.
USA: Spotřebitelská důvěra v dubnu dosáhla 82,3 bodů.
Vývoj na devizovém trhu
CZK/EUR: Koruna vůči euru naprosto stagnovala. Kurz se nadále pohybuje lehce nad hladinou 27,40 CZK/EUR. Jak včerejší, tak i dnešní kalendář s daty z domácí ekonomiky zeje prázdnotou. Je nepravděpodobné, že by se koruna od současných úrovní v dohledné době výrazněji vzdálila.
CZK/USD & CZK/PLN: Domácí měna na páru s americkým dolarem oslabila v reakci na vývoj na eurodolaru. Kurz se od dopoledních hodnot kolem 19,77 CZK/USD zvýšil do konce obchodní seance k hladině 19,85 CZK/USD. Koruna vůči zlotému oslabila a kolem 17. hodiny se kotovala na úrovni 6,535 CZK/PLN.
HUF/EUR & PLN/EUR: Zbylým měnám středoevropského regionu se včera dařilo. Zlotý posílil k úrovni 4,198 PLN/EUR. Forint si připsal zisky v průběhu pozdního odpoledne a uzavřel na hranici 308,0 HUF/EUR.
USD/EUR: Společná evropská měna si po zveřejnění inflace v Německu připsala značné ztráty. Kurz eurodolaru se kolem 17. hodiny pohyboval na úrovni 1,382 USD/EUR. Výsledek harmonizované inflace zaostal za většinovým očekáváním a zvyšuje pravděpodobnost, že Evropská centrální banka přistoupí k uvolnění měnové politiky. Zvýšenou volatilitu lze očekávat i dnes, jelikož bude zveřejněno hned několik klíčových dat ze Spojených států. Eurodolarem by mohlo znatelněji zahýbat i zasedání americké centrální banky (Fedu) a vyjádření guvernérky Janet Yellenové ohledně možného utažení měnové politiky.