Německo:GfK index podnikatelské nálady v září poklesl z 10,6 b. na 10,5 b.
USA:Žádosti o hypotéku podle MBA v uplynulém týdnu -1,7 % t/t. Hrubý domácí produkt ve 2. kvartále +4,2 % annualizovaně. Rozjednané prodeje domů v červenci -0,7 % m/m.
Vývoj na devizovém trhu
EURCZK: Na měnovém páru koruna k euru včera pokračovalo bezvětří a u kurzu jsme nebyli svědky žádného většího pohybu. Během dne koruna sice nepatrně slábla, do závěru odpoledne se však vrátila na původní hodnoty z rána do blízkosti 25,75 CZK/EUR. Včera opět nebyla zveřejněna žádná významnější domácí makroekonomická data. Tento týden je na makroekonomické statistiky (výjimkou bude páteční zpřesněný odhad HDP za 2. kvartál) chudý, což se odráží i do klidného vývoje na trhu.
USDCZK & PLNCZK: Domácí měna vůči americkému dolaru ztrácela a po 15. hodině dosáhla k 22,10 CZK/USD. Později se jí většinu těchto ztrát podařilo umazat a kolem 17. hodiny se kotovala na 22,01 CZK/USD. Na páru se zlotým si koruna lehce polepšila a uzavřela na hranici 6,00 CZK/PLN.
EURHUF & EURPLN: Zbylé středoevropské měny včera slábly. Polský zlotý si vůči euru do pozdního odpoledne pohoršil k hladině 4,287 PLN/EUR. Maďarský forint do konce obchodní seance ztrácel k úrovni 325,8 HUF/EUR a dostal se na nejslabší hodnoty za poslední měsíc.
EURUSD: Na hlavním měnovém páru docházelo v první polovině dne k posilování amerického dolaru, který kolem 13. hodiny atakoval hranici 1,165 USD/EUR. Odpoledne se pak do vedení dostala společná evropská měna, která do závěru evropského obchodování posbírala zisky k 1,167 USD/EUR. Zatímco obchodní jednání mezi Spojenými státy a Mexikem přinesla na trhy pozitivní sentiment, vyjednávání USA a Číny již tak růžově momentálně nevypadají a pravděpodobně budou zdrojem vysoké volatility nejen v nejbližších dnech a týdnech, ale dost možná i po zbytek roku.
Očekávaná data a události
Německo: Ceny dováženého zboží (červenec), Míra nezaměstnanosti (srpen), Index spotřebitelských cen (srpen)