ČR: Zahraniční dluh ČR v loňském roce vzrostl o 262,5 mld. korun na 2,215 bilionu korun, což je 57,1 % z HDP.
Eurozóna: Index ekonomické důvěry v březnu vzrostl na 102,4 bodu z únorových 101,2 bodu.
Německo: Spotřebitelská inflace v březnu vzrostla o 0,3 % m/m a o 1,0 % r/r.
USA: Osobní příjmy v únoru vzrostly o 0,3 % m/m, stejně jako osobní spotřeba. Index spotřebitelské důvěry podle Michiganské univerzity v březnu poklesl na 80,0 bodu z únorových 81,6 bodu.
Vývoj na devizovém trhu
CZK/EUR: Koruna v pátečních ranních hodinách nejprve posílila směrem k hladině 27,35 CZK/EUR. Během dne však již pouze ztrácela a během odpoledne se kurz na mezibankovním trhu obchodoval nad hladinou 27,40 CZK/EUR. V souhrnu za celý uplynulý týden koruna velmi mírně posílila a obchodovalo se zhruba v hranicích 27,35 – 27,45 CZK/EUR. Klíčovou událostí týdne bylo čtvrteční zasedání bankovní rady České národní banky (ČNB). Zasedání nic nového nepřineslo, kromě skutečnosti, že ČNB vyhodnotila současné prognózy jako mírně protiinflační. Pokud bude inflace i v dalších měsících letošního roku nižší než s čím počítá v predikci ČNB, tak je pravděpodobné, že závazek držet korunu nad hladinou 27 CZK/EUR bude prodloužen hlouběji do roku 2015. První dubnový týden přinese několik zajímavých dat z české ekonomiky - například index nákupních manažerů v průmyslu či maloobchodní tržby. Výhled na kurz pro nadcházející týdny zůstává neměnný ve prospěch slabší koruny směrem k hladině 27,60 CZK/EUR.
CZK/USD & CZK/PLN: Na měnovém páru koruny s americkým dolarem se v pátek na mezibankovním trhu obchodovalo v pásmu 19,90 – 19,95 CZK/USD. Další vývoj koruny je odvislý od vývoje na eurodolaru – v tomto týdnu může být koruna výrazně ovlivněna výsledkem zasedání Evropské centrální banky (ECB). Vůči polskému zlotému koruna v pátek mírně posílila pod úroveň 6,58 CZK/PLN.
HUF/EUR & PLN/EUR: Ze středoevropských měn se dařilo maďarskému forintu, který posílil pod hladinu 309 HUF/EUR. Polský zlotý naopak k euru oslabil k hladině 4,17 PLN/EUR.
USD/EUR: Na hlavním měnovém páru euro v pátek dále oslabovalo až na třítýdenní minima těsně nad úroveň 1,37 USD/EUR. Společná evropská měna byla po celý minulý týden pod prodejním tlakem, když negativně reagovala na komentáře evropských centrálních bankéřů, že silné euro zvyšuje desinflační tlaky v eurozóně.