Maďarsko: Míra nezaměstnanosti v červnu +8,0 % r/r.
Německo: Index spotřebitelských cen v červenci +0,3 % m/m a +0,8 % r/r.
Eurozóna: Spotřebitelská důvěra v červenci beze změny na -8,4 bodech.
USA: Změna zaměstnanosti podle ADP v červenci +218 tisíc. Hrubý domácí produkt v 2. čtvrtletí +2,0 % k/k a +4,0 % r/r. Fed ponechal hlavní úrokovou sazbu beze změny na úrovni 0,25 % a snížil objem měsíčně vykupovaných aktiv o 10 mld. USD na 25 mld. USD.
Vývoj na devizovém trhu
CZK/EUR: Koruna vůči euru mírně oslabila k hladině 27,53 CZK/EUR. Pohyby kurzu jsou i nadále naprosto nevýrazné. Na domácím trhu bude dnes nejdůležitější událostí jednání bankovní rady ČNB. Co se týče budoucího vývoje měnové politiky, tak zatímco jiné centrální banky jako například Fed a ECB odkrývají karty a důrazně akcentují potenciální změny, tak ČNB nechává veřejnost na pochybách. Je velmi pravděpodobné, že v nadcházejících měsících dojde ke změně v současných podmínkách intervenčního režimu. Otázkou tedy zůstává, kdy přesně a v jaké podobě k tomu dojde. Bankovní rada má k dispozici tři scénáře. Buď prodlouží intervenční režim na delší období, než do poloviny roku 2015, nebo upraví cílený kurz koruny až směrem k hranici 28,00 CZK/EUR, či případně přistoupí k oběma opatřením zároveň. Zatímco ke změně cíleného kurzu má dojít pouze v případě zásadního zvýšení deflačních rizik, tak nelze vyloučit, že dnes bude rozhodnuto o prodloužení závazku udržovat kurz koruny nad úrovní 27,00 CZK/EUR až do roku 2016.
CZK/USD & CZK/PLN: Koruna na páru s americkým dolarem ztrácela. Obchodování se během dopoledne přesunulo nad hranici 20,50 CZK/USD a ukončilo na 20,58 CZK/USD. Domácí měna se vůči zlotému v závěru odpoledne pohybovala na 6,627 CZK/PLN.
HUF/EUR & PLN/EUR: Zbylé měny středoevropského regionu navázaly na oslabující trend z předchozího dne, a připsaly si další ztráty. Forint uzavřel na hladině 311,2 HUF/EUR. Zlotý se kolem 17. hodiny kotoval na úrovni 4,156 PLN/EUR.
USD/EUR: Klíčovým hybatelem dění na hlavním měnovém páru byla data ze Spojených států. Největší světová ekonomika překvapila ve 2. čtvrtletí velmi solidním růstem HDP, což zapříčinilo posílení amerického dolaru pod hranici 1,34 USD/EUR. Ve večerních hodinách našeho času, tedy mimo evropskou obchodní seanci, proběhlo mimo jiné také zasedání americké centrální banky Fedu. Fed svoji měnovou politiku nijak výrazně nezměnil, kurz eurodolaru však reagoval na vyjádření guvernérky Janet Yellenové návratem těsně k hladině 1,34 USD/EUR.