Německo:Míra nezaměstnanosti v srpnu na úrovni 5,2 %. Ceny dováženého zboží v červenci +5 % r/r. Index spotřebitelských cen v srpnu +0,1 % m/m a +2 % r/r.
Eurozóna:Spotřebitelská důvěra v srpnu poklesla z -0,6 b. na -1,9 b. Ekonomický sentiment v srpnu poklesl ze 112,1 b. na 111,6 b.
USA:Nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti v uplynulém týdnu: 213 tisíc. Osobní příjem v červenci +0,3 % m/m. Osobní výdaje v červenci +0,4 % m/m.
Vývoj na devizovém trhu
EURCZK: Koruna včera stejně jako celý středoevropský region čelila prodejním tlakům. Její ztráty však byly relativně malé, a to v rozsahu jen několika jednotek haléřů. V závěru odpoledne se na trhu obchodovalo u 25,78 CZK/EUR. Dnes bude pozornost věnována zpřesněnému výsledku růstu české ekonomiky ve 2. čtvrtletí. Podle předběžného odhadu, zveřejněného před dvěma týdny, česká ekonomika ve 2. kvartále zpomalila meziroční růst na 2,3 % ze 4,2 % v předchozím kvartále.
USDCZK & PLNCZK: Koruna si připsala ztráty i na měnovém páru s americkým dolarem, kde do pozdního odpoledne oslabila k hladině 22,12 CZK/USD. Na páru se zlotým si domácí měna polepšila, což bylo důsledkem především toho, že koruna vůči euru oslabila relativně méně než zlotý k euru. Kolem 17. hodiny se na trhu kotovala u 5,99 CZK/PLN.
EURHUF & EURPLN: Zbylé měny středoevropského regionu včera rozšířily ztráty ze středy. Polský zlotý vůči euru nabral ztráty k hranici 4,30 PLN/EUR a maďarský forint si do konce obchodní seance pohoršil do blízkosti 326,8 HUF/EUR. Dostal se tak na nejslabší hodnoty od začátku července.
EURUSD: Americký dolar si vůči euru během evropské obchodní seance připsal zisky a do 17. hodiny se kurz eurodolaru posunul k 1,166 USD/EUR. Posilování dolaru se odehrávalo v kontextu zvýšené poptávky po bezpečných aktivech a rostoucí rizikové averzi vůči měnám emerging markets, která byla způsobena zejména situací okolo Argentiny. Zemi devastuje velmi vysoká inflace, aktuálně dochází k dramatickému propadu pesa a země navíc požádala MMF o finanční pomoc kvůli akutní hrozbě státního bankrotu.