Německo: Maloobchodní tržby v březnu -2,3 % m/m. Míra nezaměstnanosti v dubnu na úrovni 6,4 %.
Maďarsko: Index cen výrobců v březnu -2,4 % r/r.
Eurozóna: Míra nezaměstnanosti v dubnu na úrovni 11,3 %.
USA: Osobní příjem v březnu 0,0 % m/m. Osobní výdaje v březnu +0,4 % m/m. Nové žádosti o dávky v nezaměstnanosti v týdnu končícím 25. dubna: 262 tisíc. Chicagský PMI Index v dubnu vzrostl z 46,3 b. na 52,3 b. Index PMI ve výrobním sektoru v dubnu klesl z 55,7 b. na 54,1 b. Index ISM ve výrobním sektoru v dubnu stagnoval na 51,5 b. Spotřebitelská důvěra podle Univerzity Michigan vzrostla v dubnu z 93 b. na 95,9 b.
Vývoj na devizovém trhu
CZK/EUR: Vzhledem ke státnímu svátku bylo obchodování v závěru týdne velmi klidné. Koruna nejdříve mírně oslabil k hladině 27,44 CZK/EUR, poté se vrátila na původní hodnoty k hranici 27,40 CZK/EUR. I tento týden neočekáváme zásadnější změny. Vývoj kurzu by se měl i nadále pohybovat v rozpětí 27,30 – 27,70 CZK/EUR. Ve čtvrtek se uskuteční jednání bankovní rady ČNB, které podle všech předpokladů žádné změny nepřinese.
CZK/USD & CZK/PLN: Volatilita byla relativně nízká i na páru s americkým dolarem. Pohyby kurzu se odehrály v pásmu 24,26 -24,46 CZK/USD. Kolem 17. hodiny se koruna kotovala na úrovni 24,43 CZK/USD. Vůči zlotému se domácí měně podařilo posílit a ukončila na hladině 6,745 CZK/PLN.
HUF/EUR & PLN/EUR: Zbylé středoevropské měny ukončily ve ztrátě. Nejhorší výsledek předvedl zlotý, který do pozdního odpoledne oslabil k 4,073 PLN/EUR. Forint se na konci obchodní seance pohyboval na úrovni 304,5 HUF/EUR.
USD/EUR: Euru se na hlavním měnovém páru dařilo. Kurz však v odpoledních hodinách obrátil směr a společná evropská měna své zisky umazala. Kolem 17. hodiny se eurodolar kotoval na 1,122 USD/EUR. Ekonomický kalendář tento týden nabídne velké množství nových dat, což by mohlo eurodolar výrazněji rozhýbat.
Očekávaná data a události
ČR: Index PMI ve výrobním sektoru (duben)
Polsko: Index PMI ve výrobním sektoru (duben)
Maďarsko: Index PMI ve výrobním sektoru (duben)
Německo: Index PMI ve výrobním sektoru (duben)
Eurozóna: Index PMI ve výrobním sektoru (duben)
USA: Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby (březen), Průmyslové objednávky (březen)