Eurozóna: Ceny výrobců v lednu poklesly o 0,3 % m/m a o 1,4 % r/r.
USA: Index ISM z okolí New Yorku v únoru poklesl na 57 bodů z lednových 64,4 bodu.
Vývoj na devizovém trhu
CZK/EUR: Domácí ekonomický kalendář byl v úterý kompletně prázdný a obchodování koruny k euru se i díky tomu odehrávalo v úzkém tříhaléřovém pásmu (mezibankovní trh) pod hladinou 27,35 CZK/EUR. Podobný charakter obchodování lze očekávat i během dnešního dne, když ani dnes nebudou zveřejněna žádná významnější ekonomická data.
CZK/USD & CZK/PLN: Vůči americkému dolaru koruna v úterý dopoledne posilovala, ale během odpoledne o většinu zisků přišla. V závěru dne se již kurz kotoval nad hladinou 19,90 CZK/USD. Polský zlotý v úterý dokázal ke koruně smazat téměř veškeré pondělní ztráty, když pozitivně reagoval na utišení politické situaci na Ukrajině. V závěru odpoledne se obchodovalo v blízkosti úrovně 6,54 CZK/PLN.
HUF/EUR & PLN/EUR: Středoevropským měnám se v úterý díky zklidnění politické situace na Ukrajině dařilo a jak maďarský forint, tak i polský zlotý dokázaly smazat téměř veškeré pondělní ztráty. Forint zamířil k hladině 310 HUF/EUR a zlotý k úrovni 4,18 PLN/EUR.
USD/EUR: Vývoj na hlavním měnovém páru ovlivňuje vyčkávání na čtvrteční zasedání Evropské centrální banky (ECB). V úterý se tak obchodovalo v hranicích 1,372 – 1,378 USD/EUR. Poptávka po euru nebyla dostatečně silná na to, aby se euro vrátilo zpět nad hladinu 1,38 USD/EUR.
Očekávaná data a události
Eurozóna: Kompozitní index nákupních manažerů PMI (únor), Hrubý domácí produkt (4. čtvrtletí 2013), Maloobchodní tržby (leden)
Polsko: Rozhodnutí centrální banky o úrokových sazbách
USA: Změna zaměstnanosti v soukromém sektoru ADP (únor), Index ISM za služby (únor), Béžová kniha americké centrální banky Fed