ČR: Výnos českých desetiletých státních dluhopisů poklesl na historické minimum 0,677 %.
Eurozóna: Kompozitní index nákupních manažerů PMI v prosinci poklesl na 51,4 bodu z listopadových 51,7 bodu.
Německo: Index nákupních manažerů PMI ve službách v prosinci vzrostl na 52,1 bodu z listopadových 51,4 bodu.
USA: Index ISM ve službách v prosinci poklesl na 56,2 bodu z listopadových 59,3 bodu. Podnikové zakázky v listopadu poklesly o 0,7 % m/m.
Vývoj na devizovém trhu
CZK/EUR: Úterní obchodování koruny vůči euru podle předpokladů nic nového nepřineslo. Většina obchodů na mezibankovním trhu se uskutečnila na spodní straně hladiny 27,70 CZK/EUR v rozmezí cca 5 haléřů. Z pohledu ekonomických dat bude dnešek zajímavý, když Český statistický úřad zveřejní výsledek zahraničního obchodu za listopad. Další sada čerstvých domácích statistik bude zveřejněna tento pátek.
CZK/USD & CZK/PLN: Na měnovém páru s americkým dolarem koruna oslabovala a odpoledne se obchodovalo na dosah hladiny 23,30 CZK/USD. Nová letošní minima si však koruna nepřipsala a v závěru odpoledne se kurz nacházel kolem úrovně 23,20 CZK/USD. Vzhledem k dalším možným eurovým ztrátám vůči dolaru nelze do konce tohoto týdne vyloučit další oslabení koruny. Polský zlotý v úterý od ranních hodin ztrácel a v závěru odpoledne se obchodovalo již v blízkosti úrovně 6,40 CZK/PLN.
HUF/EUR & PLN/EUR: Ze zbylých středoevropských měn vůči euru ztrácel jak polský zlotý, který se vrátil nad hladinu 4,30 PLN/EUR, tak i maďarský forint, který v závěru dne testoval hladinu 320 HUF/EUR.
USD/EUR: Ačkoliv euro v úterý vůči dolaru dále neoslabilo, bylo z charakteru obchodování zřejmé, že se vůči americké měně i nadále nachází pod prodejním tlakem. Ten odstartovala nepříliš přesvědčivá data z eurozóny (indexy PMI) a euro se krátce dostalo pod hladinu 1,19 USD/EUR. Horší data z USA však odpoledne dolaru zabránila, aby vytvořil nové letošní maximum. Klíčovými ekonomickými ukazateli dnes bude odhad spotřebitelské inflace v eurozóně a záznam z prosincového zasedání amerického Fedu.