ČR: Míra nezaměstnanosti vyjádřená jako podíl nezaměstnaných osob v březnu poklesla na 8,3 % z únorových 8,6 %. Devizové rezervy v březnu vzrostly z 57,5 mld. USD z únorových 57,3 mld. USD. Podle nové prognózy Mezinárodního měnového fondu (MMF) by měla česká ekonomika v letošním roce vzrůst o 1,9 %.
USA: Index optimismu malých a středních podniků NFIB v březnu vzrostl na 93,4 bodu z únorových 91,4 bodu.
Vývoj na devizovém trhu
CZK/EUR: Koruna v úterý vůči euru zakotvila v těsné blízkosti hladiny 27,40 CZK/EUR. Ranní statistika nezaměstnanosti, ani výše devizových rezerv ČNB, na obchodování vliv neměly. Dnes bude zveřejněn index spotřebitelských cen za březen a jedná se o statistiku, která by mohla s kurzem koruny zahýbat. Trh očekává meziroční růst inflace o 0,2 %, tedy stejný jako v prvních dvou měsících letošního roku. V případě, že by inflace byla výrazně nižší a dostala se do záporných hodnot, nelze v okamžité reakci vyloučit oslabení koruny k euru.
CZK/USD & CZK/PLN: Vůči americkému dolaru včera koruna pokračovala v posilování z pondělí a dostala se na nejsilnější úrovně od konce března. V závěru dne se obchodovalo v blízkosti úrovně 19,85 CZK/USD. Na měnovém páru s polským zlotým se obchodovalo převážně v pásmu 6,57 – 6,58 CZK/PLN.
HUF/EUR & PLN/EUR: Ze středoevropských měn se dařilo nejvíce maďarskému forintu, který k euru posílil na nejsilnější hodnoty od konce ledna. Polský zlotý během úterý pokračovalo obchodování v krátkodobém postranním trendu vymezeném hranicemi 4,155 – 4,175 PLN/EUR.
USD/EUR: Euru se i v úterý dařilo a navzdory prázdnému ekonomickému kalendáři dále rozšířilo pondělní zisky. Během odpoledne euro překonalo hladinu 1,38 USD/EUR a kolem této hladiny se obchodovalo i v závěru dne.
Očekávaná data a události
ČR: Index spotřebitelských cen (březen)
Německo: Obchodní bilance (únor)
Polsko: Zasedání polské centrální banky NBP
Slovensko: Obchodní bilance (únor)
USA: Zveřejnění zápisu z posledního zasedání Fedu (19. března)